Kegljači na ledu začeli novo sezono

Pri Zvezi za kegljanje na ledu Slovenije, ki ima sedež na Jesenicah, so pripravili program prvenstev in turnirjev v novi sezoni. Državno moštveno prvenstvo so že začeli. V prvem krogu na Bledu je zmagala ekipa Turbo Hit Jesenice v postavi Borut Berčič, Milan Radanič, Branko Štefelin in Ivan Piber. Drugi krog državnega prvenstva bo 15. decembra in finalni 27. januarja prihodnje leto, obakrat na jeseniški ledeni ploskvi. Prvenstvo v metu na daljavo bo 12. januarja v Mariboru, ciljno prvenstvo pa 10. februarja na Jesenicah. Zvrstilo se bo več klubskih turnirjev, kegljači pa se bodo udeleževali tudi mednarodnih turnirjev v Sloveniji in drugih državah. Najboljše tekmovalce konec februarja 2008 čaka nastop na svetovnem prvenstvu v Rittnu v Italiji. Selektor slovenske reprezentance bo dolgoletni najuspešnejši slovenski tekmovalec iz jeseniškega kluba Borut Berčič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / / 12:24

V Dolenji vasi državni spomenik

Plečnikov spomenik žrtvam v Dolenji vasi je vlada razglasila za kulturni spomenik državnega pomena.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Brdo - nova prestolnica Evrope

Leto je naokoli in napočil je čas za letopis. Letopis Gorenjska 2007 je že štirinajsti po vrsti.

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Radovljičani častili Linharta

December 2006

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Slava tolarju, čast evru

Januar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Jerman med slavnimi smukači

Februar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Rusi na Jesenicah

Marec 2007