Prvi na Patibari iz Nepala

Osrednja alpinistična himalajska odprava Planinske zveze Slovenije, katere glavni cilj je 7903 metre visoki Kangbačen, je dosegla prvi uspeh.

Kranj - Člana odprave Boris Lorenčič iz Maribora in Miha Valič iz Ljubljane sta se 24. oktobra prek južne stene vzpela na 7140 metrov visoko goro Patibara (Piramid Peak). Gre za prvi vzpon iz Nepala. Tine Cuder iz Bovca in Matej Kladnik iz Stahovice sta 22. oktobra prekinila vzpon na gori Kiratčuli na 5750 metrih zaradi nevarnih nanosov nepredelanega snega. Aleš Koželj iz Stahovice in Mitja Šorn z Blejske Dobrave sta 22. oktobra dosegla 5600 metrov na gori Ramtang Čang (Wedge Peak), kjer sta prespala in naslednji dan omogočala zvezo med bazo in navezo na Patibari. Vse tri naveze so se 25. oktobra vrnile v bazni tabor. Slovenski odpravi, ki jo vodi izkušeni Tone Škarja iz Mengša, je čestital za prvi uspeh Franci Ekar, predsednik PZS.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 24. junij 2013 / 12:08

Rop priznal, drugega ne

Na Okrožnem sodišču v Kranju je bil prejšnji teden predobravnavni narok proti Vladimirju Kljajiču, obtoženemu ropa poslovalnice Gorenjske Banke v Stražišču pred letom dni.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / nedelja, 20. maj 2007 / 07:00

Slovo Četrtkanj

"Smrk smrk..." bodo četrtkovim zabavam za letos rekli študentje in dijaki. Medtem ko se za prve začenja izpitno obdobje polnih buč, je animator Klemen Bučan raje navrgel kar nekaj smešnih.

Zanimivosti / nedelja, 20. maj 2007 / 07:00

Ferrarijevi lepotci tudi na Gorenjskem

Ob 60. obletnici tovarne Ferrari iz Maranella so italijanski proizvajalci teh prestižnih luksuznih in tudi dirkalnih avtomobilov pripravili tako imenovani štafetni reli.

Splošno / nedelja, 20. maj 2007 / 07:00

Ponosni na uspehe pevskega zbora in hokejistov

Župan Tomaž Tom Mencinger je pripravil sprejem za člane Mešanega pevskega zbora Vox Carniolus ter hokejiste Hokejskega kluba Acroni.

Splošno / nedelja, 20. maj 2007 / 07:00

Mladi ustvarjalci na Torkarjevi koloniji

Na Osnovni šoli Koroška Bela so ustvarjali mladi umetniki iz petnajstih gorenjskih osnovnih šol.

Splošno / nedelja, 20. maj 2007 / 07:00

Med naj prostovoljci tudi Jeseničana

Faila Pašić Bišić in Valentin Peternel sta dobila priznanji Mladinskega sveta Slovenije za prostovoljno delo.