Marsel se v svoji novi monokomediji sprašuje, kam gre ta svet. (Foto: Anka Bulovec)

Marselova monokomedija

Monokomedija s kančkom drame in precejšnjim pridihom nostalgije, o svoji novi predstavi Kam gremo? pravi Marsel Gomboc.

V začetku meseca je Marsel odigral predstavo Kam gremo? v dobrodelne namene, izkupiček pa so namenili družinama Bradeško in Triler iz Železnikov, ki sta ostali praktično brez vsega v septembrskih ujmah. Denar za omenjeni družini so zbirali tudi na Osnovni šoli 16. decembra v Mojstrani.

Se spominjate časov, ko še nismo imeli mobilnih telefonov? Kako težko je bilo nekoga dobiti na telefon? In kako je danes, ko mobilni telefoni zvonijo vsepovsod? Se spominjate, kakšne igre so se včasih igrali otroci? In kaj počnejo danes? Kaj vse je prinesla sodobna tehnologija, računalniki, televizija? Ko lahko gledamo tudi po petdeset programov, pa nas nobeden ne zanima? To je le nekaj od tem, ki se jih v svoji novi predstavi loteva Marsel Gomboc, vsestransko nadarjeni avtor in igralec iz Mojstrane. Predstavi je dal naslov Kam gremo? in po njegovih besedah gre sicer za monokomedijo, a s kančkom drame in precejšnjim pridihom nostalgije. Marsel se v predstavi spominja stvari, ki so se mu zgodile v zadnjih 25 letih, premleva dogodke, ki so bili, ki so in ki še bodo. Predstava se dogaja na podstrešju, kjer ima Marsel skrinjo s stvarmi, ki ga spominjajo na preteklost. A ne govori le o stvareh, temveč tudi o odnosih, ki se spreminjajo, in o svetu, ki nekam drvi … Posebej izviren je del predstave, ki je nekakšen »talk show« oziroma pogovorna oddaja z gledalci, v katerem Marsel med drugim išče obiskovalko, starejšo od 30 let in mlajšo od 50 let, ki si ne barva las … Če se kakšna najde, dobi celo nagrado!

 

 

Monokomedija traja skoraj eno uro, premiera je bila v kulturnem domu na Dovjem, Marsel je predstavo odigral tudi na Čufarjevem maratonu na Jesenicah, v bodoče pa načrtuje nove ponovitve.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / nedelja, 19. julij 2020 / 10:06

Požgani Narodni dom v Trstu je spet slovenski

V ponedeljek, sto let po požigu, so Narodni dom v Trstu vrnili Slovencem v Italiji, tržaškemu pisatelju Slovencu Borisu Pahorju, očividcu požiga, pa so podelili visoki odlikovanji – slovensko in itali...

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mladinci so gorenjski prvaki

S pred kratkim končano nogometno sezono so na Velesovem zelo zadovoljni.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Petdeset let krvavškega oddajnika

Prvi prenos TV programa s Krvavca so naredili 14. februarja 1957. Sedanji oddajnik je začel delovati po vojni leta 1991.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Otroci risali ornamente

Na OŠ Davorina Jenka so v tem šolskem letu izvedli tudi mednarodni likovni natečaj in praznovali 50 let šolskega glasila Odmevi izpod Krvavca.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Petrovčeva hiša kulturni spomenik

Za obnovo Petrovčeve hiše naj bi pridobili 842 tisoč evrov strukturnih sredstev, meni župan Franc Čebulj.

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Uradno odprtje ceste 6. julija

Junija je gradbeno podjetje SCT Ljubljana zaključilo z rekonstrukcijo regionalne ceste na Zgornjem Brniku, v okviru katere so razširili in preplastili tudi cestni odsek do Cerkelj (na...