Jeza je spodbuda za trening
"Če mi na tekmi ne gre in pridem domov jezen, se drugo jutro še z večjim zagonom odpravim na nov trening," pravi aktualni državni prvak in zmagovalec svetovnega pokala v natančnem pristajanju z jadralnim padalom Jaka Gorenc.
Kovor – S šesto finalno tekmo se je prejšnji teden v Bolgariji končal letošnji svetovni pokal v natančnem pristajanju z jadralnimi padali. V najmočnejši svetovni konkurenci so svojo premoč dokazali naši tekmovalci, saj je zmagal 25-letni Jaka Gorenc iz Kovorja (KPL Kanja Dolenjske Toplice), pred Matjažem Feraričem z Raven (Čuk Dravograd) in Škofjeločanom Tonetom Svoljšakom (Zlatorog Laško). Jaka, ki z družino živi v Kovorju, je uspeha še posebno vesel zato, ker je bil lani poškodovan, po operaciji pa se je uspešno vrnil med svetovno elito.
»Zame je bil prvi letošnji nastop spomladi v Makedoniji nekakšno drugo rojstvo, poleg tega pa sem šel na start s padalom novega nemškega proizvajalca, ki ga še nisem bil vajen. Kljub temu sem šel na zmago, saj je moje pravilo, da grem na vsako tekmo po zmago. Na koncu sem osvojil peto mesto in šel jezen domov. Vendar pa jeza pri meni pomeni, da še bolj treniram in ta trening se je poznal že na naslednji tekmi v Angliji. Smola me je nato spremljala na tekmi na Hrvaškem, nato pa sem bil znova najboljši na četrti tekmi v Italiji. Najbolj jezen letos pa sem zagotovo prišel iz predzadnje tekme v Niški Banji, ko sem po treh serijah vodil z odličnim rezultatom svetovnega rekorda 8 centimetrov, nato pa je prišel veter pred dežjem in sem točko zgrešil kar za štiri metre ter bil na koncu osmi. Če bi mi tam uspelo zmagati, bi bil že zmagovalec svetovnega pokala. Tako pa se je odločitev prestavila v bolgarski Pernik, kjer sicer nisem zmagal, sem pa premagal Ferariča, s katerim sva se borila za skupno zmago,« je po vrnitvi domov povedal Jaka Gorenc, ki se zaveda, da ob znanju in pogumu za ta šport potrebuje tudi nekaj sreče in izkušenj.
»Slovenci smo res dobri, med nami je vedno konkurenca, kdo bo dobil mesto v reprezentanci, saj je omejena na štiri ali največ pet članov. Res ni kakšnega denarja pri tem, je pa svojevrstna čast, da si najboljši, zmagati je res dober občutek,« dodaja Jaka, ki si je prihodnje leto za cilj zastavil uspešne nastope na prvem evropskem prvenstvu, v svetovnem pokalu in na državnem prvenstvu. Še večji izzivi pa ga nato čakajo čez dve leti, ko bodo na sporedu svetovno prvenstvo, svetovni pokal in svetovne zračne igre, nekakšne olimpijske igre letalskih športov.