Zahtevajo krožišče v Hotemažah

V občinskem podrobnem prostorskem načrtu manjkajoče regionalne ceste Hotemaže-Britof je v Hotemažah predvideno obstoječe križišče, krajani pa zahtevajo krožišče.

Šenčur – V začetku oktobra so v občinah Šenčur in Kranj zaključili javno razgrnitev osnutkov občinskih podrobnih prostorskih načrtov (OPPN) za manjkajoči del regionalne ceste Hotemaže-Britof, ki sta bila tudi že sprejeta na mestnem oziroma občinskem svetu v Kranju in Šenčurju. Obe občini imata sedaj do 3. novembra čas, da zavzameta stališča do prejetih pripomb in predlogov javnosti, ki jih je podala med javno razgrnitvijo.

V Občini Šenčur – po njenem delu bo potekal večji del novega cestnega odseka, dolgega 3.615 metrov – napovedujejo, da bo občinski svet končno obliko podrobnega prostorskega načrta (včasih smo takemu dokumentu dejali lokacijski načrt) obravnaval že na novembrski seji. Ko bo sprejet, bo direkcija za ceste lahko začela odkupovati zemljišča. Prav zapleti z odkupi so pred približno dvajsetimi leti tudi preprečili gradnjo manjkajočega dela regionalne ceste Kranj-Preddvor, zato se postavlja vprašanje, ali bo tokrat kaj drugače. »Eden od kmetov je res že dejal, da dokler ne bodo uslišane njegove zahteve, bo vse stalo. Probleme torej pričakujemo, poskušali pa jih bomo skupaj rešiti,« je na vprašanje občinskega svetnika Jurija Gorjupa (Skupna pot) odgovoril šenčurski župan Miro Kozelj.

Novozgrajeni odsek regionalne ceste bo potekal po trasi, ki so jo določili že v osemdesetih letih prejšnjega stoletja, ob njej pa zaradi zahteve kmetijskega ministrstva ne bo kolesarske steze. Za potrebe gradnje ceste bodo podrli štiri objekte, od tega tri stanovanjske hiše. Na javni obravnavi občinskega podrobnega prostorskega načrta so krajani poleg predvidenih krožišč v Britofu in na Visokem zahtevali tudi krožišče v Hotemažah, kjer projektant načrtuje običajno križišče. Župan pričakuje, da bodo njihovim zahtevam ustregli. Kmetje zahtevajo nemotene dostope do vseh svojih zemljišč, kar pa je projektant že predvidel, le da se bo nekaterim pot do parcel nekoliko podaljšala. Nekateri občani, ki stanujejo na območjih, kjer se bo novozgrajeni odsek najbolj približal naseljem, se bojijo prekomernega hrupa in zato zahtevajo postavitev protihrupnih ograd, ki v projektu niso predvidene. Po sedanjih zagotovilih hrup ne bo problematičen, za kar bodo poskrbeli že s posebno asfaltno prevleko, za nekatere objekte pa predvidevajo pasivno protihrupno zaščito, to je zamenjavo oken. »Strokovne ocene obremenitev s hrupom kažejo, da ni potrebe za protihrupne ograde,« je zagotovila Andreja Troha iz Domplana Kranj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 1. julij 2014 / 11:27

Anže Kopitar doma, pokal še pride

Številni navijači so na brniškem letališču pričakali najboljšega slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja, ta pa je povedal, da pride Stanleyjev pokal na Gorenjsko 13. julija.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

Francka in Vencelj Peternel prihajata iz vasi pod Blegošem, kjer sta se spoznala, živita pa v Šenčurju, kamor ju je pripeljalo delo.

Slovenija / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

K rešitvi težave naj pristopi tudi ministrstvo

Ljubljana – Vodja poslanske skupine Zares Cveta Zalokar Oražem je v zvezi s porušenim naravnim sistemom v Dvojnem jezeru na ministra za okolje in prostor Karla Erjavca naslovila pobudo, na...

Tržič / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Prehodni pokal spet v Tržiču

Enajste tržiške igre veselja in smeha so privabile šest ekip z Gorenjske in številne gledalce. Zmagali so domačini.

Kranj / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Vodnjak obnavljajo, ga bodo tudi preselili?

Mojster za ohranjanje kulturne dediščine Leopold Šajn obnavlja vodnjak sv. Janeza Nepomuka z žalujočo ženo, ki stoji ob južni fasadi župnijske cerkve in je ena najlepših kiparskih umetnin v Kranju.

Zanimivosti / četrtek, 20. avgust 2009 / 07:00

Večina Kovorjanov bi sprejela kranjske odpadke

Občina Tržič je Klicnemu studiu slepih v Škofji Loki naročila raziskavo mnenja prebivalcev KS Kovor o tem, ali naj se deponija napolni do konca ali prej zapre.