Gregor Brvar med vožnjo z gondolo na trening na Dachstein, levo Janez Marič, v sredini Peter Dokl (Foto: Tina Dokl)

Brvar prvič na snegu na Dachsteinu

Ramsau – Slovenska moška in ženska biatlonska A reprezentanca je minuli teden opravila prvi snežni trening na ledeniku Dachstein nad Ramsauom v Avstriji. Fantje so tam trenirali dober teden, večinoma so imeli lepo, sončno vreme, le med našim obiskom minuli petek je bil ledenik zavit v meglo, poleg tega je tudi deževalo. Dopoldanski zaradi vremenskih razmer le polurni snežni trening je opravil tudi Gregor Brvar iz Zbilj, ki bo skupaj s Klemnom Bauerjem, Petrom Doklom in Vasjo Rupnikom v četverici, ki bo nastopala na tekmah svetovnega pokala, ki se začne konec novembra, medtem ko Janeza Mariča čaka nova operacija kolena in dvomesečna rehabilitacija.

Ledenik Dachstein je na nadmorski višini 2700 metrov, zato so tudi treningi tam malce drugačni. »Tukaj je super, če je le sonce, je pa zaradi višine, ki mi sicer ne dela težav, treba malce počasneje trenirati. Delamo na tehniki, brez sprintov, večje intenzivnosti. Na snegu smo minimalno dve uri, popoldan pa je trening na rolkah, kros, streljanje, trening za moč,« je povedal Brvar, ki pravi, da mu gre v pripravljalnem obdobju zaenkrat vse po načrtih: »Priprave sem začel manj intenzivno kot lansko sezono, ko sem bil že poleti zelo dobro pripravljen. Izkazalo se je, da sem bil celo v boljši tekaški formi kot potem pozimi. Upam, da bo letos drugače. Strelska forma je dobra, morda še boljša kot lani. Skrbi me samo tek.« Poleg spremembe v pripravljenosti v pripravljalnem obdobju, je Brvar zamenjal tudi »cimra«. Ker ni Mariča, je v sobi z Rupnikom. »Fantje se dobro razumemo, heca je dovolj,« še pravi, o ciljih pa dodaja: »Na začetku med 60, potem točke. Lani sem jim bil enkrat že blizu. Sezona bo kar naporna.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / nedelja, 22. junij 2008 / 07:00

Krona za Jureta Robiča

V nedeljo se je iz Amerike vrnil ultramaratonski kolesar Jure Robič, ki se je z novo zmago na dirki čez Ameriko vpisal v zgodovino. Kot edinemu doslej mu je na RAAM-u uspelo zmagati štirikrat.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / petek, 25. november 2011 / 07:00

Krizni center Kresnička

Krizni center Kresnička je na zunaj videti kot običajna, prijazna družinska hiša na robu Lesc. Mladi in celo otroci, ki se zatečejo vanjo, pa prihajajo iz okolij, ki so vse prej kot prijazna. Prihod v...

Zanimivosti / petek, 25. november 2011 / 07:00

Glasov jež: Evro - na rolici toaletnega papirja

Britanski humor je specifičen in ni za vsakogar. Nemška kanclerka Angela Merkel, ki se na vse kriplje bori za obstanek evra, bi se na primer precej namrščila, če bi prejela reklamo za strokovne p...

Kranj / petek, 25. november 2011 / 07:00

Volilna sporočila

Kranj - Kandidatka SDS Marija Ogrin je minulo soboto v Gorjah v družbi poslanca in kandidata Branka Grimsa predstavila program stranke na bližnjih volitvah. Navzoč je bil...

Radovljica / petek, 25. november 2011 / 07:00

SMS zeleni predstavili svoje kandidate

V sredo se je s šestimi kandidati za poslance v državni zbor v Radovljici predstavila tudi Stranka mladih - zeleni Evrope.

Kultura / petek, 25. november 2011 / 07:00

Šubičeva nagrada Marjanci Ambrožič Jeglič

Letošnjo nagrado Mirka Šubica za življenjsko delo je prejela konservatorka-restavratorka Gorenjskega muzeja Marjanca Ambrožič Jeglič.