Gregor Brvar med vožnjo z gondolo na trening na Dachstein, levo Janez Marič, v sredini Peter Dokl (Foto: Tina Dokl)

Brvar prvič na snegu na Dachsteinu

Ramsau – Slovenska moška in ženska biatlonska A reprezentanca je minuli teden opravila prvi snežni trening na ledeniku Dachstein nad Ramsauom v Avstriji. Fantje so tam trenirali dober teden, večinoma so imeli lepo, sončno vreme, le med našim obiskom minuli petek je bil ledenik zavit v meglo, poleg tega je tudi deževalo. Dopoldanski zaradi vremenskih razmer le polurni snežni trening je opravil tudi Gregor Brvar iz Zbilj, ki bo skupaj s Klemnom Bauerjem, Petrom Doklom in Vasjo Rupnikom v četverici, ki bo nastopala na tekmah svetovnega pokala, ki se začne konec novembra, medtem ko Janeza Mariča čaka nova operacija kolena in dvomesečna rehabilitacija.

Ledenik Dachstein je na nadmorski višini 2700 metrov, zato so tudi treningi tam malce drugačni. »Tukaj je super, če je le sonce, je pa zaradi višine, ki mi sicer ne dela težav, treba malce počasneje trenirati. Delamo na tehniki, brez sprintov, večje intenzivnosti. Na snegu smo minimalno dve uri, popoldan pa je trening na rolkah, kros, streljanje, trening za moč,« je povedal Brvar, ki pravi, da mu gre v pripravljalnem obdobju zaenkrat vse po načrtih: »Priprave sem začel manj intenzivno kot lansko sezono, ko sem bil že poleti zelo dobro pripravljen. Izkazalo se je, da sem bil celo v boljši tekaški formi kot potem pozimi. Upam, da bo letos drugače. Strelska forma je dobra, morda še boljša kot lani. Skrbi me samo tek.« Poleg spremembe v pripravljenosti v pripravljalnem obdobju, je Brvar zamenjal tudi »cimra«. Ker ni Mariča, je v sobi z Rupnikom. »Fantje se dobro razumemo, heca je dovolj,« še pravi, o ciljih pa dodaja: »Na začetku med 60, potem točke. Lani sem jim bil enkrat že blizu. Sezona bo kar naporna.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 22. junij 2016 / 13:54

Katjuša pobrala slavo, Pibernik dvajseti

Na kolesarski dirki Po Sloveniji, katere manjši del je potekal po Gorenjskem, je vozil tudi britanski zvezdnik Mark Cavendish, ki pa se ni izkazal. V ospredju so bili kolesarji ruske Katjuše, najvišje...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / nedelja, 8. julij 2007 / 07:00

Evropska glasbena mineštra

V začetku junija sem se vrnil iz Francije, kamor sem šel kot ambasador Slovenije za evropski festival, imenovan Europavox. Gre za zelo mlad festival, saj je bil letos organiziran šele drugič.

Prosti čas / nedelja, 8. julij 2007 / 07:00

Ne živim od stare slave

Miran Rudan se po nekajletnem zatišju vrača na glasbeno sceno.

Prosti čas / nedelja, 8. julij 2007 / 07:00

Domači in tuji folklorni plesi

V Preddvoru se je na terasi gradu Hrib odvijala zanimiva folklorna prireditev, kjer so največ pozornosti zbudili folkloristi iz daljne Portugalske.

Kranj / nedelja, 8. julij 2007 / 07:00

Odločitev sredi julija

Kranj - Konec maja se je v Kranju sestal poslovni odbor konzorcija CERO, ki je obravnaval možne lokacije gorenjskega centra za ravnanje z odpadki. Zaradi ponudbe Kranja za lokacijo...

Tržič / nedelja, 8. julij 2007 / 07:00

Suhi tržiški vodovodi

Javno podjetje Komunala Tržič opozarja lastnike na velike težave pri preskrbi s pitno vodo. V Gozd jo vozijo od aprila.