Upodabljali lepote Kranja
Minuli petek je Turistično društvo Kranj že tradicionalno priredilo slikarsko kolonijo osnovnošolcev. Lepote gorenjske prestolnice je upodabljalo 24 učencev iz sedmih kranjskih šol.
Slikarska kolonija osnovnošolcev, ki jo že tradicionalno prireja Turistično društvo Kranj, je bila tokrat že deveta po vrsti. Letos se je je udeležilo 24 učencev iz sedmih kranjskih osnovnih šol. V različnih tehnikah so upodabljali lepote predvsem starega mestnega jedra Kranja. »Nekatera dela so resnično izjemna. Učenci so tudi tokrat pokazali veliko mero ustvarjalnosti,« je dejala vodja projekta Irena Vencelj. Namen slikarske kolonije je popestritev dogajanja v starem mestnem jedru, obenem pa s tem želijo združevati otroke iz različnih šol. »Vsi učenci so tudi tokrat dobili priznanja za sodelovanje, njihovih del pa nismo ocenjevali, saj se kolonija ni tekmovalnega značaja,« je razložila in dodala, da bodo dela, ki so nastala na koloniji, tudi tokrat razstavili v nekaterih izložbah v centru mesta.
Ob vodnjaku v starem mestnem jedru Kranja smo naleteli na štiri ustvarjalne osmošolce iz OŠ Matije Čopa, ki so s tempera barvami upodabljali Glavni trg s cerkvijo. »Ni tako lahko ustvarjati s temperami. Najraje rišem s svinčnikom. Super je, ko senčim,« je razložila Ines Žarki in dodala, da ima Kranj vrsto znamenitosti, ki bi jih še lahko upodobili. »Lahko bi se odločili za vodnjak, kranjsko gimnazijo ali katerega od znamenitih kipov,« je navrgel njen sošolec Aljoša Rakita, ki nam ob tem zaupa, da je navdušen zbiralec stripov, zelo rad pa jih ustvarja tudi sam. Urša Matoh je dejala, da tako kot Ines najraje riše s svinčnikom, ker da se ji ta tehnika zdi najlažja med vsemi. Najbolj zamišljeno in tiho pa je trg s cerkvijo upodabljal Blaž Yovanov. Nastajajoča slika pod njegovim čopičem je bila pisana, izbral si je dokaj žive barve. »Takšne barve so mi všeč. Domišljiji moraš dati prosto pot,« je pojasnil. Osmošolci iz OŠ Matije Čopa, ki so na ustvarjali na tleh ob vodnjaku, so pritegnili veliko radovednih pogledov mimoidočih. »Mnogi nas gledajo, a nas ne sprašujejo, kaj delamo,« so še dodali.