Hudourniki so bili zanemarjeni

Občina Kamnik je za odpravo škode na lokalnih cestah in javnih poteh iz proračunske rezerve zagotovila 190 tisoč evrov.

Kamnik – »Škoda v naši občini, nastala zaradi nedavnih poplav, se sicer ne more primerjati s tisto v Železnikih, a je vseeno zelo velika. Ocene še niso dokončne, bomo pa tudi pri nas potrebovali državno pomoč,« je na državnega poslanca in občinskega svetnika Rudija Veršnika na zadnji seji občinskega sveta apeliral župan Tone Smolnikar.

Na območju občine Kamnik je bilo poškodovanih 21 odsekov lokalnih cest ter javnih poti, šest mostov, dva vodovoda, sproženih je bilo 19 zemeljskih plazov, regionalne ceste so bile poškodovane na več mestih, poplavljenih je bilo več kot 65 stanovanjskih in gospodarskih objektov, zaradi udara strele je zgorela pastirska koča na Gojški planini. Groba ocena vrednosti intervencijskih ukrepov za odpravo posledic neurja samo na cestah v minimalnem obsegu znaša 190 tisoč evrov, na stanovanjskih objektih še ni ocenjena. Svetniki so iz proračunske rezerve tako zagotovili 125 tisoč evrov za komunalno in cestno infrastrukturo, 33 tisoč za športno infrastrukturo, ki je v lasti občine, in dvajset tisoč za kmetijstvo, dodatno pa so podprli še deset tisoč evrov za poplačilo stroškov gasilcev.

Svetniki so si bili v razpravi enotni, da je do poplav prišlo zato, ker so bili hudourniki po občini zanemarjeni in nevzdrževani. »Struge in bregovi se ne čistijo več. Včasih so za to lahko poskrbeli kmetje, zdaj pa ne smejo več, država pa tudi ne naredi dovolj. Potrebna bi bila le zdrava pamet,« je povedal Jože Zagorc in predlagal, da občina naredi strokovno študijo ogroženosti in ukrepov.

Nekateri svetniki so predlagali, naj tudi Občina Kamnik odpre poseben račun za zbiranje pomoči, in pozvali svoje kolege, naj sejnino nakažejo tistim, ki so v poplavah utrpeli škodo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Anketa: Z Jošta je najlepši razgled

Sekcija prijateljev Jošta obstaja že 31 let, minulo nedeljo pa je pripravila prvi skupen pohod na priljubljeno pohodniško točko nad Kranjem. Prijatelji Jošta so nam zaupali, zakaj jim je ta hrib tako...

Objavljeno na isti dan


Kranj / petek, 13. april 2007 / 07:00

Obnavljajo avtocesto

Začela se je obnova južnega dela avtoceste med priključkoma za Kranj.

Radovljica / petek, 13. april 2007 / 07:00

Želijo še splošno gimnazijo

Na Ekonomski gimnaziji in srednji šoli Radovljica si prizadevajo pridobiti še oddelka splošne gimnazije in višje strokovne šole - smer ekonomija.

Bled / petek, 13. april 2007 / 07:00

Prvič dnevi županov

Danes in jutri na Bledu poteka prvi strokovni posvet slovenskih županov.

Gospodarstvo / petek, 13. april 2007 / 07:00

Povezanost v zbornici ostaja

Upravni odbor Območne zbornice za Gorenjsko je ugotovil, da je članstvo odpovedala le petina nekdanjih članov, kar postavlja gorenjsko zbornico po članstvu na tretje mesto v državi.

Gospodarstvo / petek, 13. april 2007 / 07:00

V Merkurju uredili špedicijo

Ob skladiščno distribucijskem centru v Naklem so prestavili lokalno cesto in uredili špedicijski center.