Gasilca PGD Podgora sta simbolično spustila vodo iz javnega vodovoda.

Javni vodovod tudi v Slatni

V radovljiški občini so zgradili 2,5 kilometra vodovoda od Begunj do Slatne, v prihodnjih letih pa ga bodo speljali še do Srednje in Zadnje vasi ter Mlake.

Slatna – Radovljiški župan Janko S. Stušek in predsednik begunjske krajevne skupnosti Drago Finžgar sta ob občinskem prazniku skupaj z gasilci prostovoljnega gasilskega društva Podgora v soboto predala namenu prvi del vodovoda Podgora. Kot sta povedala, imajo štiri vasi - Slatna, Srednja in Zadnja vas ter Mlaka skupaj tri vodovode, ki so vsi z različnimi težavami uporabni še zdaj, vendar ne ustrezajo več sodobnim standardom in že zavirajo razvoj na tem območju. Gradnja 2,5 kilometra dolgega javnega vodovoda s črpališčem v Begunjah in 50 kubičnih metrov velikim zbiralnikom nad vasjo Slatna je letošnja najpomembnejša občinska naložba na področju preskrbe s pitno vodo in prvi del gradnje vodovodnega omrežja Podgora. Vodovod je po načrtu Komunale Radovljica zgradilo Gradbeno podjetje Bohinj, naložba je stala štiristo tisoč evrov, od tega je 60 tisoč evrov zagotovila Komunala, preostalo pa občina. V Slatni, kjer je sedemnajst hiš, so doslej dobivali z vodo iz lastnega vodovoda, v katerem pa je v sušnih obdobjih primanjkovalo vode in so morali omejiti porabo. Novega vodovoda – blagoslovil ga je župnik Franc Maček - so se po besedah Danila Hrovata, poveljnika gasilskega društva Podgora, razveselili tudi gasilci, saj so si zagotovili vodo za gašenje morebitnega požara.

V občini bodo gradnjo vodovoda do preostalih treh vasi nadaljevali v prihodnjih letih. Načrte za ta del bodo izdelali še letos, prihodnje leto bodo uredili vse potrebno za pridobitev gradbenega dovoljenja, za kar je v občinskem proračunu že zagotovljen denar, izvedbo pa predvidevajo v letu 2009. Ker bo gradnja zaradi zahtevnega terena, majhnega števila priključkov in razpršene poselitve draga, bo občina poskušala del denarja zagotoviti iz evropskih strukturnih skladov.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / ponedeljek, 25. junij 2018 / 10:41

Štirideset let dupljanske galerije

V štiridesetih letih se je v galeriji obnovljene propadajoče graščine zvrstilo 135 likovnih in drugih kulturnih dogodkov.

Objavljeno na isti dan


Izleti GG / torek, 3. avgust 2021 / 17:20

Okoli Dugega otoka

Tokrat sva si z Alešem za kajakaško avanturo izbrala dolg in ozek severnodalmatinski otok, po površini sedmi največji na Hrvaškem. Ko sva se prepričala, da bo vremenska, predvsem vetrovna...

Kronika / torek, 3. avgust 2021 / 17:13

Otrok je padel skozi okno

Zgornje Bitnje – V petek malo po osmi uri zjutraj je v Zgornjih Bitnjah skozi okno stanovanjske hiše padel otrok. Reševalci Nujne medicinske pomoči Kranj so ga oskrbeli. V UKC Ljubljana ga je odpel...

GG Plus / torek, 3. avgust 2021 / 17:13

Fantom je lažje

Karmen sicer ni vraževerna, vsaj tako pravi, a v življenju je že neštetokrat doživela, da se v pregovoru Vse se vrača, vse se plača, skriva globoka resnica.

Gospodarstvo / torek, 3. avgust 2021 / 17:11

Tožilstvo zavrglo ovadbi

V stečajnem postopku KGZ Tržič je tožilstvo zavrglo ovadbi za kaznivi dejanji oškodovanja upnikov in zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti.

Kranjska Gora / torek, 3. avgust 2021 / 17:06

Na Dovjem obnovili požarni bazen

Požarni bazen na Dovjem s kapaciteto sedemdeset kubičnih metrov je temeljito obnovljen, na obletni gasilski vaji so že preverili njegovo učinkovitost.