Joško Meglič

Turizem na Jezerskem ne steče, kot bi moral

Joško Meglič, gozdarski delovodja, zaposlen v Legolesu, že tri desetletja dela večinoma v domačem kraju. V politiko se doslej ni spuščal, na zadnjih lokalnih volitvah pa je vendarle kandidiral na listi S srcem za Jezersko.

Kako da ste se vendarle odločili, da se boste ukvarjali z občinsko politiko in kandidirali v občinski svet?

»V domačem kraju, kjer kot gozdarski delovodja delam že dolga leta, me ljudje poznajo. Vidim, da mi tudi zaupajo. Zato sem se tudi odločil, da sem na našem koncu (doma sem s Spodnjega Jezerskega) kandidiral na zadnjih lokalnih volitvah. Od izvolitve od oktobra do danes sicer še ne morem reči, da sem kaj posebnega dosegel za ta del Jezerskega, vendar se dela v vsej občini. Vsega naenkrat se ne da narediti, dolgoročno pa računam, da se bo kaj spremenilo tudi v našem koncu.«

 

Kaj vas je motiviralo, da ste se odločili za ta korak?

»Ravno to, da v občinskih strukturah doslej ni bilo ljudi s Spodnjega Jezerskega, sedaj pa se vendarle kaže priložnost tudi za nas. Kandidiral pa sem tudi na pobudo župana, čigar program podpiram. Moram pa reči, da ob kandidaturi kar nisem verjel, da bom tudi izvoljen.«

 

Na katerih področjih bi se morala občina po vašem mnenju najbolj angažirati, da bi dosegli boljši razvoj Jezerskega?

»Največji potencial vidim v turizmu, saj je bil ta v preteklosti že zelo razvit, sedaj pa nekako ne steče, kot bi moral. Na Jezerskem je veliko mladih ljudi, ki bi lahko v tej gospodarski panogi videli svojo priložnost in poprijeli. Žal imamo problem, ker turistom nimamo kaj ponuditi. Le to, da je pri nas lepo, bo malokoga zvabilo na Jezersko. Tako pa pozimi nimamo niti smučišča, za poleti pa je tudi zelo malo ponudbe.«

 

Kaj menite o prihodu novih lastnikov jezerskih hotelov? Bodo morda lahko oni kaj premaknili?

»Težko ocenjujem, ker jih ne poznam. Le upam lahko, da bodo zainteresirani za zaslužek in da bodo zaradi tega kaj premaknili v jezerskem turizmu. Za Kazino pa sem razočaran. Toliko upanja je bilo povezano z njo, ko so jo kupili novi lastniki in menda že za lansko silvestrovo obljubljali novoletno praznovanje, sedaj pa je Kazina vse večja podrtija sredi Jezerskega. Škoda, ker občina tu ne more kaj dosti narediti. Vem, da si je župan zadnja leta zelo prizadeval, toda ko nekdo postane lastnik, nihče drug na njegove odločitve nima vpliva. Kot domačin bi bil vesel, če bi se v naši dolini kaj pozitivnega naredilo, jezi pa me, če se stvari ukinjajo. Manjka nam človek ali ustanova, ki bi povezala sedaj razdrobljeno turistično ponudbo na Jezerskem. Saj si posamezni gostinci in drugi prizadevajo, a sami ne morejo kaj dosti storiti. Poletje še nekaj da, zima pa nič.«

 

Delate v gozdarski stroki. Ali tudi tam vidite kako priložnost?

»Včasih je šel jezerski les po dolini dol, danes gre najboljši les čez mejo, Jezersko pa od tega nima veliko. Če bi imeli lesno-predelovalni obrat, bi vsaj nekaj te vrednosti ostalo domačinom, tako pa nimamo veliko od tega naravnega bogastva.«

 

Kako kot novinec ocenjujete delo občinskega sveta? Kaj bi spremenili?

»Mislim, da delo v občini kar dobro teče, svetniki smo si glede najpomembnejših vprašanj, ki zadevajo prihodnost Jezerskega, dokaj složni. Zadovoljen sem, da so v občinskem svetu tudi trije svetniki druge liste in da imamo vsak svoje mišljenje. Potreben je pogovor med nami in pripravljenost, da drug drugemu prisluhnemo. Sicer pa v delu občine ne bi ničesar bistvenega spreminjal. Mislim, da tako, kot je sedaj, kar dobro teče in da je bilo na ta način v občini veliko narejenega.«

 

Se ljudje s Spodnjega Jezerskega obračajo na vas s pobudami in predlogi, kako naj jih zastopate v občinskem svetu?

»Občani seveda lahko dajejo svoje pobude in pripombe, pa naj bo to pisno ali ustno. Občinski svetniki smo tu zato, da jih prenesemo občinski upravi in si prizadevamo, da se v korist občanov uresničijo. Name se ne obračajo le ljudje iz mojega konca, pač pa tudi drugi, jaz pa njihovo voljo vselej prenesem na občinski svet. Konec koncev so nas ljudje zato tudi izvolili.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Bašljani na Spodnjem Kališču

Člani Agrarne skupnosti Bašelj so obnovili leta 1955 zgrajeno kočo na Spodnjem Kališču, ki bo lahko tudi bivališče za pastirja.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / petek, 3. marec 2017 / 07:00

O pridelovanju jagodičevja

Škofja Loka – V ponedeljek, 6. marca, ob 9. uri bo v gasilskem domu na Trati pri Škofji Loki predavanje o pridelovanju jagodičevja. Predavala bo Andreja Brence, specialistka za sadjarstvo v Kmetijs...

Razvedrilo / petek, 3. marec 2017 / 07:00

Folklorni festival Kolo se vije

Kranj – Kulturno društvo Brdo s pomočjo prijateljev in podpornikov že tretje leto zapored organizira mednarodni folklorni festival veteranov z naslovom Kolo se vije, ki bo v soboto, 4. marca, ob 18...

Šport / petek, 3. marec 2017 / 20:36

Pokal Vitranc z odlično zasedbo

Najboljši alpski smučarji v tehničnih disciplinah se bodo prvič po svetovnem prvenstvu in zadnjič pred finalom sezone v ameriškem Aspnu ta konec tedna pomerili v Kranjski Gori, kjer bo jutri tekma v v...

Slovenija / petek, 3. marec 2017 / 20:35

Drugi Trainspotting

Trainspotting je legendarna britanska črna komedija iz leta 1996, režiral jo je Danny Boyle. Bila je poskus, da bi se o drogah pogovarjali na drugačen, razumen način, a tudi z veliko mero humorja. Pri...

Slovenija / petek, 3. marec 2017 / 20:31

Sen kresne noči

V soboto, 25., in v nedeljo, 26. februarja, je bila dvorana K&K centra v Šentjanžu/St. Johannu v Rožu polna do zadnjega sedeža. Mladi iz Šentjanža in iz Šmihela/St. Michaela pri Pliberku, ki ji...