Slavnostni sprejem odličnjakov

V sredo, 20. junija, je kranjskogorski župan Jure Žerjav na Občini priredil tradicionalni slavnostni sprejem za učence, ki so osnovnošolsko izobraževanje zaključili z odličnim uspehom. Sprejema so se udeležili tudi njihovi starši, razredniki in ravnatelja OŠ Mojstrana in OŠ Josipa Vandota Kranjska Gora. Župan je ob slavnostni priložnosti učencem čestital za odličen uspeh, jim zaželel veliko sreče v nadaljnjem šolanju ter opozoril na morebitne pasti v vsakdanjem življenju. V prijateljskem nasvetu je odličnjakom dejal, da naj težke naloge v prihodnosti sprejmejo kot izziv, in poudaril, da sta za uspeh poleg socialnosti, komunikativnosti in poguma pravzaprav najbolj pomembni samozavest in iznajdljivost. Učenci so v dar dobili knjigo s posvetilom župana, po sprejemu pa je sledila tudi pogostitev, kjer so odličnjakom nazdravili s šampanjcem in se posladkali s sladicami. Letošnje leto je v Občini Kranjska Gora osnovnošolsko izobraževanje z odličnim uspehom zaključilo sledečih dvajset učenk in učencev: Nika Bregant, Klavdija Gracar, Ana Maria Davidovič, Antonija Kirac, Lara Krašovec, Nik Lorbeg, Danaja Mertelj, Žiga Miklič, Jana Najdenov, Aleš Oblak, Nataša Stojnič, Anja Skumavc, Tilen Tarman, Manja Uršič, Primož Veber, Tadeja Veber, Zala Vidic, Tanja Višnar, Matic Zajšek in Klemen Zaletelj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Prekletstvo zlate rože

Prepovedano mesto skriva skrivnosti o katerih nihče ne spregovori.

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 4. julij 2014 / 18:25

Kup težav s Katarino

Komedija Milana Grgića Zbudi se, žena gre v režiji Konrada Pižorna – Kondija v izvedbi dramske skupine KUD Fran Saleški Finžgar Senica je navdušila številno občinstvo. Ta vikend še tri ponovitve.

GG Plus / petek, 4. julij 2014 / 17:43

Po sto letih za naslednjih sto

V okviru prireditev ob letošnjem Kovaškem šmarnu bodo danes, v petek, 4. julija, ob 18. uri v Kovaškem muzeju v Kropi predstavili restavriran gledališki zastor iz leta 1913.

Preddvor / petek, 4. julij 2014 / 16:23

Na Zaplati novo planinsko zavetišče

Eden od osrednjih dogodkov letošnjega praznovanja v občini Preddvor bo jutrišnje odprtje novega planinskega zavetišča na Zaplati.

Razvedrilo / petek, 4. julij 2014 / 11:04

Desetnica zasedla ulice

Tkanina mesta: štiri dni so tudi kranjske ulice utripale v ritmu Ane Desetnice – največjega mednarodnega festivala uličnega gledališča pri nas.

Kronika / petek, 4. julij 2014 / 11:02

Ropal zaradi zasvojenosti

Tržičanu Nejcu Valjavcu zaradi ropa trgovine Gacho v Kovorju in poskusa ropa tržiške trgovine Zrno leto pogojne kazni s štiriletno preizkusno dobo.