Podbrežani pisali Podobniku
Iz Podbrezij so poslali ministru za okolje in prostor drugi apel, v katerem ga pozivajo k razumu. Posegom v okolici vasi nasprotuje 418 domačinov.
Podbrezje – Polnoletni krajani naselij Podbrezje, Bistrica in Gobovcev so zaskrbljeni zaradi načrtov, ki bi jim lahko povzročili škodo. Kar 418 domačinov je podpisalo izjavo, v kateri nasprotujejo gradnji centra za ravnanje z odpadki Tromeja, asfaltne baze blizu zaselka Podtabor in industrijsko-obrtne cone ob stari cesti Gobovce-Podbrezje. Skoraj 60 odstotkov volivcev v teh naseljih je na ta način izrazilo nasprotovanje načrtom Občine Naklo, ki jim vsiljuje škodljive posege v prostor. Peticijo so poslali ministru za okolje in prostor Janezu Podobniku in ga pozvali, da odstopijo od kakršnihkoli posegov v podbreške gozdove na severozahodnem delu vasi.
Nadškofiji Ljubljana in še desetim cerkvenim naslovnikom so poslali pismo, v katerem opozarjajo na ogrožanje romarskih poti med cerkvami v Podbrezjah, Ljubnem in na Brezjah. Ena od poti vodi po cesti na stare Gobovce, druga pa severno skozi podbreški gozd proti Ljubnemu. Te poti bi presekal industrijski kompleks velikih razsežnosti, zaradi česar so zaskrbljeni. Na neustreznost teh načrtov je opozoril prof. dr. Peter Fister z ljubljanske fakultete za arhitekturo. V strokovnem mnenju zahteva spoštovanje odloka o strategiji prostorskega razvoja Slovenije ter določil o celostnem varstvu stavbne in naselbinske dediščine. Ugotavlja tudi, da je taborski kompleks v Podbrezjah pomemben del kulturne dediščine, obenem pa je pokrajinska celota v dobro ohranjenem delu arhitekturnih krajin Slovenije. Zaradi tega bi bil vpliv centra za ravnanje z odpadki in asfaltne baze v vidnem in ekološko vplivnem območju planote okrog Podbrezij izrazito negativen in v nasprotju z zakonsko utemeljenimi merili.