Odmevi na pismo "Kako dolgo še"

Spoštovani!

Ob prebiranju današnje priloge GG Gorenjska sem se pa tudi jaz vprašala:

DO KDAJ ŠE? - boste mediji objavljali zmerjanja vseh vrst (pa vseeno, ali prihajajo z desne ali z leve)? S tem samo prilivate ogenj na sovraštvo in nerazumevanje med Slovenci, ki že itak ne kažemo podobe kakšnega prav posebno spravljivega naroda. Avtorja prispevka z gornjim naslovom seveda ne poznam, ampak njega bi še razumela. Morda je v življenju doživel kakšno prav posebno hudo travmo in mu je zdaj malo odleglo, ko je zlil njene posledice na papir. Ne morem pa razumeti uredniške politike, ki se spusti na tako nizek nivo.

Pa brez zamere in lepo pozdravljeni!

Helena Polajnar

Podljubelj

 

 

 

Spoštovana gospa Marija Volčjak,

V vsebino zapisa gospoda Franca Kersnika se ne bi želel spuščati. Zapis preprosto zavračam kot plod slabega okusa in bolne duše zapisovalca.

Mnogo pomembneje je vprašanje, kako je zapis prišel mimo vas, odgovorne urednice časopisa Gorenjski glas, brez da bi njegovo objavo zaustavili. Izrecno navajate, da pisma ne izražajo stlišča uredništva. Čemu ste potem uredniki? Se bojite, da bi bili obsojeni cenzure, reminiscence komustičnega totalitarizma? Ali se morda skrivate prav za strahom pred njo?

Star sem 50 let, otroci so odrasli. Sem generacija, ki se je rodila in živela kar nekaj let po vojni in ni nam bilo slabo. Bil sem kratek čas član zveze komunistov, a to nima zveze z ničemer. Ne pljuvam po časih, ki so moja in naša skupna zgodovina, nič nam ni bilo slabega. V mnogočem lepše kakor danes, v času globalnega kapitalizma, ki sem si ga v času socializma tako srčno želel. A tudi to nime zveze z ničemer.

Sem državljan, ki si želi živeti v mirni in urejeni družbi usmerjeni v prihodnost. Državljan, ki želi, da bi njegovi otroci ne bili ponovno zastrupljeni s sovraštvom svoji starih staršev. Objava prispevka gospoda Kersnika, ki ste jo dovolili hote ali nehote z ničemer ne prispeva k temu. Ne koristi ne vam, ne meni, ne kateremukoli dobronamernemu članu naše družbe. Podpihuje sovraštvo, ki ga je okoli nas že tako preveč.

Sprašujem vas, gospa odgovorna urednica, po vaši zmožnosti trezne presoje, bolj enostavno, zdravi pameti. Še bolj natančno, sprašujem vas po pameti, ki se je odločila objaviti zapis gospoda Franca Kersnika v vašem časopisu. Je bila to zgolj vaša pamet?

S spoštovanjem,

Mladen Urh

Medvode

 

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Odmevi na pismo "Kako dolgo še"

Spoštovani! Ob prebiranju današnje priloge GG Gorenjska sem se pa tudi jaz vprašala: DO KDAJ ŠE? - boste mediji objavljali zmerjanja vseh vrst (pa vseeno, ali prihajajo z desne ali z...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Bela plesna energija

V petek je na Bledu lilo kot iz škafa, zato je delček "zabave v belem" odpadel. Vendar glede na to, da je bilo prvič, lahko vseeno rečemo, da je dogodek uspel.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Ko se proga postavi pokonci, se kar zasmejem

Simon Alič je pretekli teden na Grintovcu ubranil naslov državnega prvaka v gorskem teku navkreber.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Med dirko v Franciji ne mislim spati

Medvoščan Marko Kopač bo eden izmed sedmih Slovencev, ki bodo nastopili na kolesarskem ultramaratonu za rekreativce Paris-Brest-Paris.

Radovljica / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Javni vodovod tudi v Slatni

V radovljiški občini so zgradili 2,5 kilometra vodovoda od Begunj do Slatne, v prihodnjih letih pa ga bodo speljali še do Srednje in Zadnje vasi ter Mlake.

Zanimivosti / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Novi zvonovi v Čirčah

Slovesno jih je blagoslovil in z udarcem kladiva poslal v zvonik ljubljanski nadškof Alojz Uran.