Selimo se v nove prostore

Oktobra bo minilo šestdeset let, odkar redno izhaja Gorenjski glas. V jubilejnem letu se je (bo) zvrstilo več prireditev, največ obiska pa pričakujemo 22. septembra v Preddvoru, kjer bomo skupaj s Klubom trmastih pripravili prvi tek Gorenjskega glasa, za dobro voljo bodo igrali Gašperji. Dobrodošli ste vsi, ki radi berete Gorenjski glas.

Gorenjski glas je pravi časopis za prave Gorenjce. Pravi Gorenjci smo seveda tudi pri Gorenjskem glasu, zato se bomo v jubilejnem letu še posebej izkazali. Časopis je bogatejši za prilogo TV okno, prenovili smo spletne strani, ki so zelo obiskane, časopisu so dodane priloge Jeseniške novice, Kranjski glas, Loški glas ... Avgusta se bomo preselili v nove prostore. Natančneje, v prenovljeno poslopje Gorenjske banke na Bleiweisovi 4 v Kranju, ki se nahaja v parku nasproti avtobusne postaje, tik ob nebotičniku in lekarni. Obnovitvena dela gredo h koncu in pričakujemo, da se bomo tja preselili avgusta ter tako oktobrski jubilej praznovali v novih prostorih.

Poslopje z znamenito kupolo je nekaj posebnega in v šali pravimo, da se bomo preselili pod kupolo. Morda se bo prijelo prav ime kupola. V sredini poslopja je imeniten atrij, kjer bomo uredili družabni prostor, tam bodo lahko potekale prireditve, srečanja, predavanja, razstave itd., morda boste prišli le na klepet in ob kavici prebrali časopise. Gorenjski glas bo v novih prostorih široko odprt javnosti, hkrati bomo dobili prostorske možnosti multimedijskega razvoja. V jubilejnem letu smo torej obrnjeni v prihodnost, v naslednjih šestdeset in več let.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Zgodbe muzejskih predmetov: Kampl za borovnice

Zrele so že prve borovnice in najbrž jih bomo mnogi nabrali vsaj nekaj za posladkat. Slovenci smo bili vedno navezani na gozd in na vse, kar nam daje. Tudi borovnice so v preteklosti...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:59

O lokaciji bolnišnice stroka, ne ulica

Mark Toplak je vodenje Splošne bolnišnice Jesenice prevzel oktobra lani. Univerzitetni diplomirani strojnik, ki je v Angliji pridobil naziv MBA, se je takoj moral spoprijeti z drugim valom epidemije,...

Slovenija / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:58

Muzikant iz Podjune

Če bi bile razmere normalne, bi konec leta na Suhi (Neuhaus) in v bližnjem Žvabeku (Schwabeck) v Podjuni praznovali 60-letnico glasbenega ustvarjanja in delovanja 75-letnega upokojenega vojaškega u...

Kronika / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:55

V pol ure na avtocesti dvakrat občutno prehiter

Kranj – Gorenjski prometni policisti so v ponedeljek sredi popoldneva na avtocesti zaradi prekoračitve hitrosti dvakrat obravnavali istega voznika, državljana Hrvaške. Najprej je med Šenčurjem in K...

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:49

OMV odhaja iz Slovenije

Družba OMV prodaja sto dvajset bencinskih servisov v Sloveniji. Kdo bo kupec, še ni znano.

Kranj / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:45

Kranj bo še letos dobil novo samostojno osnovno šolo

Z ustanovitvijo Osnovne šole Janeza Puharja, zdaj Podružnične šole Center, bodo Kranjčani dobili še deveto samostojno osnovno šolo, ki bo imela še podružnico na Primskovem.