Mnogi menijo, da na fotografiji gledamo kranjsko občinsko ekipo prihodnosti.

Imajo Oranžni svojo ekipo?

Na zadnji dirki Formule 1 v Monte Carlu smo bili zelo presenečeni, ko smo na jutranji dirki, tako imenovani KID F1 (otroški formuli) srečali ekipo, ki bi lahko bila kranjsko društvo Oranževci & ostalo sadje. Med njimi smo namreč spoznali obraz župana Kranja Damijana Perneta. Izkazalo se je, da je za vse kriva kugla.

Žal slovenska komercialna televizija v pogodbi za prenašanje Formule 1 nima tudi dovoljenja za snemanje dopoldanskih tekem v tako imenovani KID F1, nekakšni otroški različici formule, sicer bi lahko tudi v vaše domove prišla slika o edini slovenski ekipi, ki se poskuša preko otroških tekem prebiti na glavno tekmo F1. Redakcija Velikega brata je bila povsem po naključju na nagradnem sindikalnem izletu v Monte Carlu in lahko rečem, da smo debelo zazijali, ko smo na jutranji tekmi v boksih zagledali ekipo Oranževci & ostalo sadje. Misleč sprva, da gre za nizozemsko ekipo ali za kakšne eksote iz Karibov, smo, potem ko smo naše daljnoglede nekoliko navili in očesa približali boksom, ugotovili, da gre za ekipo iz Kranja. Znani obrazi, novi načelnik, njegovi načelni pomočniki, oranžni svetniki …, sredi njih pa se je v »kmašni« obleki (menda je bila kupljena še v času volilne kampanje) sukal sam župan Damijan Perne. Opazili smo, da je dajal še zadnja navodila dirkaču Oranževske formule (žal nam kljub vsem našim zvezam še ni uspelo izvedeti, kdo sedi za volanom). V naslednjem trenutku nas je opazil (glej fotografijo) in že po prvem krogu je naša redakcija morala zapustiti dirkaško matinejo, češ da smo uporabljali neatestirane daljnoglede. Roko na srce, prepričani smo, da je našo odstranitev povzročil omenjeni svečano oblečeni oranževec.

Podatkov o njihovem nastopu nismo uspeli izvrtati niti na spletni strani tekmovanja niti med rezultati otroške tekme, organizator pa je po telefonu vztrajno zagotavljal, da med tekmujočimi ni bilo nobene oranžne ekipe iz Kranja. Zato smo po vrnitvi v domovino povprašali v urad župana MO Kranj, kako je s tem. Iz službe za odnose z javnostmi so sporočili, da ekipa Oranževci & ostalo sadje sicer obstaja, ampak zaenkrat že ne deluje v mednarodni areni. Zaenkrat so aktivni predvsem na lokalnem nivoju in v nekaterih mestih po Sloveniji. Tujina jih zaenkrat še ne zanima, saj imajo mnogo preveč dela s kvalitetno predstavitvijo doma. Hkrati pa nam iz občine sporočajo, da se je župan Damijan Perne na lastno pest udeležil dirke Formula 1 v Monte Carlu. Na dirki je bil v zasebnem aranžmaju, ta pa se njegove funkcije župana ne tiče. Da nikogar ne briga, kje ga župan biksa v zasebnem življenju, so še dodali.

Iz neuradnih virov pa smo kasneje izvedeli, da je župan v Monte Carlo odšel zato, da bi si izpolnil veliko željo še iz mladosti. Vedno si je namreč želel imeti kuglo s prestavne ročice enega od voznikov Formule 1. In če dobro pogledate na fotografijo, boste videli, da levo roko drži stisnjeno v pest. Kugla je bila v tistem trenutku že njegova.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / torek, 23. junij 2009 / 07:00

Dva Scottova lepotca

Maraton Franja je za nami, pred nami pa še težji rekreativno-kolesarski dogodek, ki so ga poimenovali Scott Alpe in je namenjen zgolj zelo dobrim kolesarjem rekreativcem.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Zaradi predrzne vožnje v zapor?

Starejši mladoletnik iz okolice Kranja je v sredo s predrzno vožnjo pošteno namučil kranjske policiste.

Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

S ceste na travo

Domžale - Prejšnji ponedeljek nekaj minut po 8. uri so Operativno komunikacijski center v Ljubljani obvestili o hudi prometni nesreči pri Domžalah. Kot so sporočili, se je 5...

Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Kriminal

Ponoči v trgovino Šenčur - V noči na torek je nekdo vlomil v trgovino v Šenčurju. Iz nje je ukradel blagajno z dvesto evri gotovine in več oblačil, sk...

Zanimivosti / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Pustne norčije skozi fotografski objektiv

Šenčur – V Muzeju Občine Šenčur poteka razstava fotografij slovenskih pustnih mask avtorja Primoža Hienga z naslovom Zamrznjeni norčavi čas. Hieng je v zadnjih sedmih leti...

Zanimivosti / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Gorjanski fantje s plohom odganjali zimo

Gorje – Veseli sprevod se je začel v Krnici. Dvaintrideset gorjanskih fantov je v spremstvu konjenikov in mask ter ob poskočnih zvokih vleklo ploh mimo šole, farne cerkve pred za...