Grega Bole je najboljši šprinter v dresu Save.

Nekdanji hokejist na kolesu

Grega Bole: vsestranski kolesar Save, ki ima že skoraj neverjetnih 180 zmag. Športno kariero je začel kot hokejist.

Grega Bole je doma v Begunjah, avgusta bo dopolnil 22 let in je eno najbolj vročih imen med slovenskimi kolesarji, ki dirkajo v domačih klubih. Zabeležil je že 177 zmag, ki jih šteje njegov oče. Najodmevnejšo v letošnji sezoni je dosegel na dirki za mlade kolesarje Liege–Bastogne–Liege. Je član slovenske kolesarske reprezentance do 23 let.

Športni začetki?

»Začel sem s hokejem na ledu, sprva na Bledu, nato na Jesenicah. To so bila še bolj mlada leta, ki jih včasih pogrešam. Hokej mi je veliko pomenil, še sedaj ga pozimi veliko preigram. Treniral sem ga 12 let, kariero hokejista pa sem zaključil pri šestnajstih ali sedemnajstih.«

 

Od kdaj treniraš kolesarstvo in zakaj si se raje odločil zanj kot za hokej?

»Šest let sem poleg hokeja treniral tudi kolesarstvo pri KK Perftech Bled. V kolesarstvu si bolj odvisen od samega sebe. Zmagal sem več dirk, domov nosil pokale, pri mladincih so se začele tudi že denarne nagrade, tako da me je bolj pritegnilo.«

 

Z Bleda si najprej prestopil v Radensko, potem pa v Savo. Pravilna odločitev?

»Zelo sem vesel, da sem v Savi. Dobil sem priložnost in mislim, da jo kar dobro izkoriščam.«

 

Koliko treniraš?

»Letos pozimi sem s tekom, hribi in hokejem na ledu naredil dobro bazo. Sredi januarja sem bil tri tedne skupaj z Vidom Ogrisom (kolesarjem Radenske Powerbar, sicer doma iz Gorij, op. M. B.) in gorsko kolesarko Blažo Klemenčič prvič na pripravah na Kanarskih otokih. Sicer pa je trenirati treba vsak dan, v povprečju okrog tri ure.«

 

Najljubša trasa?

»Poleti, ko je toplo, grem na Sorico, na Pokljuko, tudi Vršič mi je zelo všeč. Rad grem čez Ljubelj v Avstrijo in čez Jezersko nazaj. Velikokrat delamo kroge tudi na Jamnik.«

 

Kako preživljaš prosti čas?

»Čas se najde tudi še za kaj drugega kot za kolesarstvo, a večinoma je treba počivati. Poslušam glasbo, sem za računalnikom, zvečer pogledam kakšen film.«

 

Kaj pa šola?

»Študiram ne. Trenutno sem zaposlen v Slovenski vojski.«

 

Zelo paziš na prehrano?

»Ko se pripravljam, pazim, sicer pa ne preveč. Da pazim, to pomeni bolj malo sladkarij, čim več hidratov, malo mesa.«

 

Je že prišel čas za prestop v tujino?

»Čas je. Zaenkrat še nimam nobene ponudbe, bomo videli, kaj bo. Do konca sezone bom zagotovo še v Savi.«

 

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Pavla in Stanko Švegelj

Turistična kmetija Rekar v Grahovšah nad Lomom pod Storžičem privablja goste v obnovljeno kmečko hišo, ki je stara več kot dvesto let. V njej se je rodil Stanko, zato jo je želel ohraniti. Pri tem mu...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 16. april 2011 / 07:00

Danes čistilna akcija v Cerkljah

Cerklje - Občina Cerklje organizira v soboto, 16. aprila, enodnevno čistilno akcijo Cerklje 2011, ki bo potekala v okviru svetovnega dneva Zemlje, z njo pa želijo s skupnimi močm...

Kultura / sobota, 16. april 2011 / 07:00

Damirjevi "abstraktni segmenti"

V Galeriji Vodnikove domačije v Ljubljani fotografije razstavlja muzejski svetnik Gorenjskega muzeja dr. Damir Globočnik, ki se v zadnjih letih veliko posveča tudi fotografiji. Njegov fotografski...

Prosti čas / sobota, 16. april 2011 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Prejšnji petek zjutraj sem imela nenavadne sanje ... Morda so bile povezane s tem, da sem odhajala na pot, pa me je malo skrbelo, ker sem šla sama, ali pa je temu botrovalo to, da sem šla na...

Kronika / sobota, 16. april 2011 / 07:00

Izsilil prednost

Hrušica - V torek okoli 6. ure se je na regionalni cesti zunaj Hrušice pripetila prometna nesreča, v kateri so se tri osebe hudo ranile. Voznik osebnega avtomobila je v križišču...

Kronika / sobota, 16. april 2011 / 07:00

Kriminal

Ukradli 25 tisoč evrov Kranj - V noči na sredo so neznanci vlomili v podjetje v Kranju in iz blagajne odtujili okoli 25 tisoč evrov. Policisti okolišč...