Sprejeli rebalans proračuna

Med projekti, ki so dobili denar v rebalansu, je tudi težko pričakovano asfaltiranje in ureditev parkirišča na pokopališču na Blejski Dobravi.

V rebalans proračuna so vključeni tudi večji prihodki iz naslova davka od iger na srečo. Na Jesenicah sta se namreč januarja kar dva občana razveselila visokega loterijskega dobitka, in sicer lotka v vrednosti 140 tisoč evrov ter sedmice v višini sto tisoč evrov. Dobitnika sta morala plačati 15-odstotni davek, ki je šel v občinski proračun. Občino sta s tem obogatila za 36.654 evrov.

Na aprilski seji občinskega sveta so jeseniški občinski svetniki potrdili prvi letošnji rebalans proračuna. Kot je pojasnil župan Tomaž Tom Mencinger, so proračun za leto 2007 sprejeli že na decembrski seji. Šele kasneje so dobili izračun primerne porabe, glavarine in finančne izravnave. Poleg tega je medtem prišlo do spremembe financiranja nekaterih projektov, zato je bilo treba pripraviti rebalans. Po podatkih vodje oddelka za finance Brigite Džamastagič so prihodki v rebalansu proračuna ocenjeni na 16,3 milijona evrov, odhodki pa 18,9 milijona evrov. Razliko v višini 2,7 milijona evrov bodo pokrili z ostankom sredstev na računih preteklega leta, s čimer jim je uspelo uravnati bilanco. Med večjimi spremembami, zaradi katerih je bil potreben rebalans, so večji prihodki iz naslova glavarine, večji prihodki davka od iger na srečo… Na drugi strani pa letos v proračun ne bo priteklo skoraj 440 tisoč evrov od prodaje zemljišča Plavški travnik 2. Načrtovano prodajo so umaknili, ker bo Občina Jesenice zemljišče namenila za gradnjo polnilnice pitne vode.

 

Manj denarja se bo v proračun nateklo tudi iz naslova komunalnih taks, ker po novem zakonu občina ne more več pobirati taks od igralnih avtomatov, stojnic in letnih teras. Na drugi strani pa so iz proračuna izločili financiranje nekaterih večjih projektov. Pri projektu Poslovne cone Jesenice 2 in projektu urejanja območja Fiprom so morali spremeniti terminske načrte izvajanja, ker se potegujejo za sofinanciranje v okviru regijskega projekta Gospodarsko središče Gorenjske. Tako bodo glavnino teh projektov lahko pričeli izvajati šele prihodnje leto. Prav tako bodo šele prihodnje leto začeli obnovo Ruardove graščine, na naslednje leto pa je prenesen tudi nakup bivše upravne stavbe Merkurja, v kateri bodo uredili Visoko šolo za zdravstveno nego Jesenice. »Prihranjeni« denar bodo namenili različnim proračunskim uporabnikom, med drugim za ureditev zbirnega centra za odpadke Podmežakla, težko pričakovano asfaltiranje in ureditev parkirišča na pokopališču na Blejski Dobravi, gradnjo vrtca na Hrušici in tako naprej.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / torek, 23. junij 2015 / 11:45

Še drugi mandat za Mikljevo

Radovljiški občinski svet je v sredo soglasno potrdil, da bo Turizem Radovljica tudi prihodnjih pet let vodila dosedanja direktorica Nataša Mikelj.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Imamo vse pomembne objekte

Danes bo odprtje nove kulturne dvorane - Kulturnega hrama Ignacija Borštnika v Cerkljah. Župan Franc Čebulj ob tem pravi, da so bili v dvanajstih letih zgrajeni vsi pomembni objekti, ki bodo stali tud...

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Festival kulture v Cerkljah

V Kulturnem hramu Ignacija Borštnika bodo v naslednjih devetih dneh zanimive kulturne prireditve.

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Cerkljanski likovniki razstavljajo v Šenčurju

V šenčurskem muzeju je razstavljenih 37 del šestnajstih članov Društva likovnikov Cerklje.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Za uvod Jeseničani na Dunaj

Hokejisti Acronija Jesenic bodo letošnje nastope v ligi EBEL danes začeli na Dunaju, že v nedeljo pa se bodo z ekipo KAC-a pomerili v domači dvorani.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Branili bodo kar štiri naslove prvakov

Bled – Blejski odbojkarji ekipe ACH Volley jutri začenjajo nastope v novi sezoni. V Interligi bodo namreč gostovali pri avstrijski ekipi Posojilnica Dob/Aich, domačemu občinstvu pa se bodo p...