"Podjetniška kavica"

Za tiste, ki jih zanimata podjetništvo ali osebnostna rast na določenem področju, smo tudi letos na Ragorju pripravili različne delavnice. Podjetniška kavica nam bo tokrat razširila obzorja z naslednjimi temami:

1. Pridobitev osnovnega znanja za postavitev lastne spletne strani (17. maja 2007) - Pomemben del predstavitve podjetja je dobro urejena in pregledna spletna stran.Delavnico bo vodil Blaž Branc, ki je že vrsto let vodja projektov v podjetju Domenca, d. o. o.

2. Ročno delo kot možnost osebne dopolnilne dejavnosti – izdelovanje umetnih rož (21. maja 2007) - Ker se zunaj prebuja pomlad, se bomo na drugi delavnici osredotočili na izdelovanje rož. Na delavnici vam bom poleg tehnike oblikovanja rož predstavila tudi možnosti za zaslužek prek priglasitve osebne dopolnilne dejavnosti.

3. Čustvena inteligenca (22. maja 2007) - Čustvena inteligenca je preprosto povedano razumna uporaba čustev, ki jo lahko razvijamo vse življenje, v nasprotju z inteligenčnim količnikom, ki je prirojen. Po mnenju mnogih strokovnjakov je kar osemdeset odstotkov uspeha v našem življenju povezanega s čustveno inteligenco. Sam pojem čustvene inteligence vam bosta predstavili Vesna Gorjanc Basaj, dr. med., in Saša Homan, dipl. oec.

4. Komunikacija in retorika (23. maja 2007) – Govorništvo je veda, ki se je razvila že v stari Grčiji, natančneje v 5. stol. pr. n. št. Znanje govorništva je trajno, pa vendar se v času tudi spreminja. Za pridobitev novega znanja o retoriki se pridružite naši predavateljici mag. Urši Rozman, univ. dipl. soc. del.

5. Tečaj keramike kot možnost osebne dopolnilne dejavnosti (24. maja 2007) bo vodila Vesna Majes iz podjetja K2M, d. o. o. Osredotočile se bomo na izdelavo sklede in vaze.

6. Postopek odprtja s.p.-ja in s tem povezano svetovanje (28. maja 2007) – Velikokrat se ne strinjate z delodajalcem ali pa se sprašujete, ali bi tovrstno delo lahko opravljale kot samostojne podjetnice. Na delavnici vam bom preprosto skušala predstaviti osnovno znanje o registraciji in vodenju s.p.-ja.

7. Delavnica presenečenja (31. maja 2007) – Za zaključek naših druženj v letu 2007 smo pripravili še eno delavnico, ki bo ravno pravšnja za popestritev popoldneva.

Poleg delavnic boste v mesecu maju in juniju udeleženke pridobile možnost enkrat tedensko po dve uri na Ragorju uporabljati osebni računalnik z zagotovljeno svetovalno pomočjo. Vse delavnice so brezplačne, saj jih sofinancirajo občine Kranjska Gora, Jesenice in Žirovnica ter Javna agencija RS za podjetništvo in tuje investicije skozi izvajanje aktivnosti LPC. Delavnice bodo na Spodnjem Plavžu 24e na Jesenicah od 16. do 20. ure. Edini pogoj za udeležbo je ta, da ste prebivalka omenjenih občin. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest po elektronski pošti: mailto:dina.cosatovic@ragor.si ali na tel: 04/581-34-19. Vljudno vabljene na Podjetniško kavico!

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / torek, 28. april 2015 / 22:54

Festival z ekološko noto

Bled bo med 16. in 20. junijem gostil že drugi filmski festival. Tudi tokrat bo posvečen vodi, in sicer skrbi, upravljanju, ohranjanju ter čiščenju le-te.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / četrtek, 10. april 2014 / 13:40

Če na cesti trčite z divjadjo ...

Lovska zveza pojasnjuje, kako je treba ravnati ob najdbi poškodovane ali vidno bolne živali in ob trku z živaljo na cesti.

Razvedrilo / četrtek, 10. april 2014 / 13:38

Črnc srečal Abrahama

Prijetno presenečenje je pričakalo Seada Beganoviča, ko je ob prihodu domov na dvorišču pred lastno hišo na Visokem zagledal ‘moderno’ dnevno sobo, opremljeno posebej zanj: udoben kavč, televizor z...

Zanimivosti / četrtek, 10. april 2014 / 13:33

Butarice tako in drugače

V Budnarjevi muzejski hiši nad Kamnikom so člani Turističnega društva Kamn'k v nedeljo pripravili že drugi festival cvetnonedeljskih butaric.

Gospodarstvo / četrtek, 10. april 2014 / 13:16

Za divjačino glavni v Sloveniji, uspešni v Evropi

Podjetje Nimrod s sedežem v Škofji Loki že dve desetletji odkupuje, predeluje in prodaja divjačinsko meso. Vodilni v Sloveniji, eden največjih v Evropi.

Kranj / četrtek, 10. april 2014 / 13:12

Radi delijo svoje dosežke

Pri kranjskem društvu Sožitje so ob letošnjem dnevu za spremembe na široko odprli vrata svojih prostorov, kjer uživajo pri različnih dejavnostih. Vse, kar ustvarijo, radi delijo z drugimi.