Poškodbe mu niso prizanašale

Radovljičan Egon Murič se je v napadu z bratoma Rodman na svetovnem prvenstvu v Ljubljani izkazal kot trdoživ in vztrajen hokejist, čeprav je tik pred prvenstvom ostal brez zoba, pozimi pa je zdravil zlomljeno ličnico.

Ljubljana – Na letošnjem svetovnem hokejskem prvenstvu v Ljubljani so naši hokejisti kar po vrsti dobivali številne pohvale tako gledalcev kot hokejskih strokovnjakov, med že uveljavljenimi reprezentanti pa je bil najprijetnejše presenečenje 25-letni Egon Murič, ki se je na članskem svetovnem prvenstvu preizkusil prvič lani v Rigi, letos pa je zanesljivo in učinkovito zaigral v drugem slovenskem napadu. Simpatični Radovljičan, ki zadnja leta večina igra za ljubljansko Olimpijo (nekaj časa tudi za Medveščak), pa je svojo hokejsko kariero začel na Bledu.

Kdaj si se odločil postati hokejist?

»Star sem bil sedem let in oče Slavko me je nagovoril, da sem poizkusil. Bil sem navdušen in tako sem ostal pri hokeju ter igral v vseh hokejskih selekcijah Bleda, od malčkov do članov.«

Kariera te je peljala v Ljubljano. Zakaj?

»Pri Olimpiji so me opazili, me poklicali na pogovore in tako se je začelo sodelovanje. Ker sem se po končani oblikovni šoli odločil za študij arhitekture, mi je to tudi ustrezalo, saj sem tako lahko študiral in igral v Ljubljani.«

V tej sezoni si imel kar nekaj smole s poškodbami, tik pred svetovnim prvenstvom pa si ostal še brez zoba?

»Res sem imel precej smole, najtežja pa je bila poškodba ličnice, ki še sedaj ni povsem pozdravljena. Zaradi zloma ličnice sem imel tudi težave z očmi, ker na ledeni ploskvi nisem bil dobra dva meseca, pa sem nato rabil kar nekaj časa, da sem spet prišel v formo. K sreči se je do priprav za svetovno prvenstvo vse uredilo, nato pa sem na treningu dobil plošček v zobe in ostal še brez druge enice. Eno sem na tekmi na Madžarskem izgubil že lani.«

Olimpiji se v novi sezoni obeta igranje v ligi EBEL. Boš ostal pri zmajih?

»Nisem se še odločil, za katero ekipo bom igral, to se trenutno še dogovarjam. Zagotovo bo to moštvo, kjer bom imel najboljše pogoje. Zavedam pa se, da liga EBEL zahteva celega človeka, precej več bo treningov in tekem, kot jih je bilo sedaj, in študij arhitekture bo zagotovo trpel ali pa bo celo moral za kako leto počakati. Trenutno končujem tretji letnik in vse skupaj še uspešno usklajujem.«

Na svetovnem prvenstvu si izpolnil pričakovanja trenerjev pa tudi navijačev. Si zadovoljen

»Zelo sem zadovoljen, tudi trener mi zaupa in vesel sem, da smo vsi skupaj v ekipi prikazali res odlično igro. Z bratoma Rodman sem se dobro ujel, čeprav smo pred prvenstvom skupaj igrali le na eni tekmi.«

Kaj še počneš poleg študija in igranja hokeja?

»Veliko se ukvarjam z dizajnerstvom, oblikujem spletne strani in nasploh se ukvarjam z grafiko. Zadnje poletje pa sem se zelo navdušil tudi nad deskanjem na vodi, tako da že komaj čakam počitnice.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / sreda, 27. junij 2018 / 14:22

Sprejem za šestinštirideset najboljših

Jesenice – »Največja pridobitev lokalne skupnosti je, če se uspešni posamezniki kasneje vrnejo v svoje domače okolje, zato si želim, da bi tudi vi po končanem izobraževanju našli svojo pot nazaj na...

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Požar zanetila elektrika

V Špitaliču je zgorelo gospodarsko poslopje, stanovanjsko hišo pa je gasilcem uspelo še pravočasno zaščititi.

Gospodarstvo / / 07:00

Dokapitalizacija Skimarja spet odložena

Na skupščini Skimarja so imenovali le tri nove nadzornike, med katerimi pa ni Pavla Ruparja.

Zanimivosti / / 07:00

"Strelske vaje" na Gradišču

Bašelj - Naše planine in gore obiskujejo ljudje, ki nimajo s sabo le nahrbtnika, pohodnih palic in drugih planinskih pripomočkov, ampak očitno tudi orožje. Le kdo je na Gradišču...

Tržič / / 07:00

Rupar želi spet med poslance

Nekdanji tržiški župan in poslanec državnega zbora Pavel Rupar je zadovoljen, da so ga izvolili v izvršilni odbor SDS. Napoveduje, da bo spet kandidiral za poslanca.

Kranj / / 07:00

Referendum za Tenetiše bo

"Ali ste za to, da se na območju sedanje deponije Tenetiše v skladu s predpisi EU zgradi sodoben regijski center za ravnanje z odpadki?" bo vprašanje za občane kranjske občine v nedeljo, 11. novembra.