Cepljenje deklic, če bo ostal denar

Jeseniški občinski svetniki so na marčevski seji med drugim potrdili zaključni račun proračuna občine za leto 2006. Kot je povedala vodja oddelka za finance, plan in analize Brigita Džamastagić, so lani s sprejetjem proračuna in dveh rebalansov zagotovili normalno financiranje vseh dejavnosti. Realizirali so 3,37 milijarde tolarjev prihodkov in 3,58 milijarde odhodkov, razliko so pokrili z ostankom sredstev na računu iz preteklega leta. Tudi leto 2006 so zaključili z ostankom sredstev, ki so jih vključili v letošnji proračun. Ob tem pa je Ibrahim Smajić v imenu odbora za delo, družino in socialne zadeve ter zdravstvo dal pobudo, da bi v primeru, da bo konec leta v proračunu ostal del neporabljenih sredstev, ta namenili za preventivno cepljenje deklic proti raku na materničnem vratu.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / ponedeljek, 5. julij 2021 / 09:34

V ospredju so uporabniki

Tudi zato so si v Centru slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka zaslužili certifikat kakovosti ISO 9001, ki so ga na priložnostni slovesnosti in pikniku z uporabniki prejeli prejšnji teden.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Nekaj najlepšega o Sloveniji

Najboljše fotografije Bogdana Kladnika in najlepše pesmi Shirlie Roden, posvečene Sloveniji, združene v knjigi in zgoščenki z naslovom Preprosto Slovenija - Simply Slovenia.

Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Anketa: Raje zvezdnik kot politik

Jutri je še zadnji dan za pustne norčije, še zadnja priložnost, da se našemimo in spremenimo svojo identiteto. V katerega politika ali drugega znanega Slovenca bi vi se preoblekli na pustni dan?

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

IBI le za prekupčevanje

Vse kaže, da nima nihče več resnih namenov z IBI-jem, nekdanjim ponosom kranjske tekstilne industrije. Tkanina Celje ga je nekaj tednov po odkupu prodala.

Kranj / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Odslej tudi inženirji informatike

V Tehniškem šolskem centru (TŠC) Kranj bodo v prihodnjem študijskem letu začeli izvajati še višješolski strokovni program informatika.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

V Vršajnu že gradijo

Lani je Občina Gorenja vas-Poljane v sodelovanju z lastniki zemljišč začela graditi komunalno infrastrukturo v novem naselju Vršajn, kjer bo prostora za 17 družinskih hiš.