Med sosedi 28
Petje povezuje Slovence, živeče v Sloveniji in sosednjih državah. Nekatere pevske prireditve imajo že dolgoletno tradicijo. Takšna je srečanje Od Pliberka do Traberka, ki vstopa že v jubilejno 40. leto. Prvo srečanje pevskih zborov z obeh strani meje je bilo leta 1966, leta 1969 pa je postala prireditev tradicionalna. Letošnja, jubilejna 40. se bo začela z današnjim koncertom osmih zborov v Črni na Koroškem in nadaljevala jutri v Pliberku. Prihodnji petek, 16. marca, bo koncert na Prevaljah, 17. marca pa pri Kovaču na Obirskem pri Železni Kapli. Sklepni koncert bo v nedeljo, 24. marca, v Dravogradu. Jubilejni koncert srečanja Od Pliberka do Traberka bo 20. aprila v kulturnem domu v Pliberku v Podjuni na Koroškem. Skupno bo na vseh koncertih pelo 39 zborov z okrog 660 pevkami in pevci.
V nedeljo, 11. marca, bo v Domu glasbe v Celovcu osrednji koncert pevske prireditve Koroška poje 2007, ki ga bo organizirala Krščanska kulturna zveza, ena od dveh kulturnih organizacij Slovencev na Koroškem. Nastopili bodo Oktet Suha s Suhe, Dravograjski oktet, Kvintet Smrtnik iz Železne Kaple, Kvartet Jutro z Jezerskega, Mešani pevski zbor Srce iz Dobrle vasi, Carinthia Cantat iz Slovenj Gradca, Višarski oktet iz Trbiža in Moški pevski zbor Jepa iz Loč pri Baškem jezeru.
V sredo, 7. marca, je bilo v državnem svetu v Ljubljani posvetovanje o položaju Slovencev na avstrijskem Koroškem po zadnjih parlamentarnih volitvah v Avstriji, po katerih naj bi bile politične razmere bolj naklonjene koroškim Slovencem. Udeležence zelo aktualnega posvetovanja sta najprej nagovorila predsednik državnega sveta Janez Sušnik in državni sekretar v vladnem uradu za Slovence po svetu Zorko Pelikan. Položaj Slovencev na Koroškem sta predstavila predsednik Zveze slovenskih organizacij na Koroškem Marjan Šturm in predsednik Narodnega sveta koroških Slovencev Matevž Grilc. Posvetovanje je bilo organizirano le dva dni po zaslišanju koroškega deželnega glavarja Jörga Haiderja in njegovega namestnika Gerharda Dörflerja pred celovškim preiskovalnim sodnikom. Glavar in njegov namestnik sta osumljena zlorabe položaja zaradi neizvrševanja odločb ustavnega sodišča, saj sta samovoljno postavila zgolj nemška krajevna v Pliberku in Drveši vasi in jima dodala le manjši tablici s slovenskim imenom krajev, podobno pa sta ravnale tudi v Žvabeku in na Beli pri Železni Kapli. Haider je po zaslišanju dejal, da gre za »montiran politični proces po vzoru komunističnih sistemov«, celovško tožilstvo pa naj bi bilo »demokratični pravno državni svinjak«. Če se bo postopek nadaljeval, grozijo Koroški predčasne volitve, vendar je zanje zelo malo možnosti.