Za Grenc, kjer naj bi zrasel večji nakupovalni center, naj bi do pomladi sprejeli lokacijski načrt. (Foto: Gorazd Kavčič)

Več trgovske konkurence v Škofjo Loko

Škofjeločani zaradi slabše oskrbe v domačem mestu odhajajo po nakupih v večje nakupovalne centre v Kranj in Ljubljano.

V Škofji Loki ljudje nimajo prav veliko izbire, kje kupovati. Edini trgovec z glavnimi potrošnimi dobrinami je Mercator, pa tudi majhna Merkurjeva trgovina ob avtobusni postaji s svojo ponudbo ne zadošča potrebam domačinov, za vsak večji nakup moraš v Kranj, nas je na problem oskrbe opozorila bralka. Ločani se v Kranj in Ljubljano vozijo tudi v velike nakupovalne centre, kjer so artikli cenejši kot v škofjeloških trgovinah, starejši ljudje, ki nimajo možnosti prevoza, pa so prisiljeni kupovati doma, kjer je izbira manjša, izdelki pa dražji. Sprašuje, zakaj občinska oblast ne spusti v Škofjo Loko še drugih trgovcev, da bi imeli ljudje več izbire, konkurenca pa bi vplivala tudi na cene.

Enako vprašanje smo naslovili na župana občine Škofje Loke Igorja Drakslerja. Dejal je, da je občina že z zadnjim prostorskim planom namenila velike površine za te namene in da nikakor ne drži, da bi občina ne puščala trgovcev v Škofjo Loko. Težavo pa vidi v tem, da se potencialni investitorji – trgovci ne znajo dogovoriti med seboj in skupaj nastopiti pri izvedbi prostorskega načrtovanja. Ena večjih površin, namenjena trgovskemu središču, je na Grencu. Tu so se dogovorili in župan pričakuje, da bo spomladi za to trgovsko cono sprejet lokacijski načrt, ki je na občini že pripravljen. Glavni investitor na tem območju je Merkur, tam pa naj bi gradili še trije drugi. Lani je občinska uprava predlagala tudi sprejem lokacijskega načrta za Kapucinsko predmestje, kjer naj bi bila blagovnica z garažno hišo, vendar se tedaj niso uspeli politično uskladiti. Tretja možnost po obstoječem prostorskem planu pa je na območju Tehnika. »Zadeve so dovolj daleč, da imajo investitorji možnost pripraviti ustrezne dokumente in jih predložiti občini, kasneje pa graditi. Zelo jasno pa je, da je izgradnja trgovin v prvi vrsti interes trgovca, ki mora poskrbeti za dokumente,« pravi župan Igor Draksler, ki dodaja, da sedanji položaj, ko ima v Škofji Loki monopol en sam trgovec, ni v korist občanov. »Vsak trgovec si želi imeti monopol, naš interes pa je drugačen in tu smo si trgovci in občinska uprava na različnih bregovih. Mi želimo konkurenco, saj to za ljudi pomeni več izbire, boljšo oskrbo in morda tudi nižje cene. Naša želja je tudi, da so trgovski centri blizu mestnega središča. Eden od razlogov za to je osnovna oskrba tam živečih ljudi, druga pa ohranitev življenja v starem mestnem jedru. Ljudje, ki jih pripelješ v tak nakupovalni center, bodo ob tem morda obiskali še mesto.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / nedelja, 23. junij 2013 / 10:07

Plavanje je zanju lep spomin

Sredi julija bo minilo osemdeset let, odkar so v Radovljici odprli kopališče Obla gorica, istega leta pa so ustanovili prvi plavalni klub, ki je nato doživel veliko uspehov, za del njih pa sta poskrbe...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Veliko dela, malo policistov

Slovenski policisti so lani sicer obravnavali nekaj manj kaznivih dejanj kot predlani, zato pa so imeli prvo polovico leta precej dodatnega dela z varovanjem številnih srečanj ob predsedovanju Sloveni...

Gospodarstvo / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Zaskrbljeni delavci Tosame

Delavci nasprotujejo načrtom lastnika, ki namerava k Tosami pripojiti svoje zadolženo podjetje, a ta zagotavlja, da načrtuje le razvoj in boljšo prihodnost.

Tržič / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Prva vračila za telefonijo

Upravičencem iz KS Tržič-mesto so že povrnili del vlaganj v telekomunikacijsko omrežje. Občina nadaljuje postopke tudi za druge krajevne skupnosti.

Bohinj / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Za sanacijo plazu bo treba veliko denarja

Bohinj - Za trajno sanacijo plazu Kuharica, ki je povsem uničil eno od hiš v Srednji vasi, naj bi poskrbelo Ministrstvo za okolje in prostor. Občinski svetniki so na zadnji seji...

Radovljica / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

O vlogi sodnikov in e-pravosodju

Podpredsednica Evropskega parlamenta Diane Wallis in minister za pravosodje Aleš Zalar sta se v Radovljici srečala z gorenjskimi sodniki.