Država prodaja večinski delež Telekoma

Skupina Telekom Slovenije je lani ustvarila 52,3 milijona evrov čistega dobička, kar je 17 odstotkov več kot leto prej. Število zaposlenih je zmanjšala s 4724 na 4586.

Ljubljana – Slovenska odškodninska družba je v sredo v imenu Republike Slovenije, Kapitalske družbe pokojninskega in invalidskega zavarovanja, Pozavarovalnice Sava, Zavarovalnice Triglav in v svojem imenu v časnikih Finance in Financial Times objavila Obvestilo o vabilu k oddaji izjave o interesu za morebitni nakup 4.754.523 rednih delnic, ki predstavljajo 72,75-odstotni delež osnovnega kapitala družbe Telekom Slovenije. Pismo o nameri glede prodaje delnic so dodatno podpisali še drugi delničarji, ki imajo skupaj v lasti 185.270 delnic, kar predstavlja 2,83 odstotka delnic. Dodatne delnice skupaj z deležem prodajalcev predstavljajo 75,58 odstotka osnovnega kapitala. Morebitni kupci morajo izjavo o interesu oddati do vključno 23. aprila.

Postopek za izbor kupca bo potekal v več stopnjah. Prodajalci in družba Citigroup Global Markets Limited bodo po prejemu in ovrednotenju vsake izjave o interesu za nakup določili, ali kandidati za nakup izpolnjujejo pogoje za uvrstitev v nadaljnji postopek, pri tem pa bodo tiste, ki izpolnjujejo pogoje, zaprosili za podpis sporazuma o varovanju zaupnih podatkov in jim dali nadaljnje informacije.

Soglasje za prodajo Telekoma je državni zbor dal že junija lani. V javnosti se je doslej kot najresnejšega kupca omenjalo nemški Deutsche Telekom, sicer pa tudi ruski Gazprom Telekom, turški Türk Telekom in nordijski Telenor.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / nedelja, 24. junij 2012 / 07:00

Ob jubileju večnamensko igrišče

Gasilce z Dobračeve, ki letos praznujejo 110 let od ustanovitve, je ob praznovanju z veliko parado obiskal obrambni minister Aleš Hojs.

Objavljeno na isti dan


Žiri / sobota, 14. april 2007 / 07:00

Zaradi rudnika renta

"V Sloveniji so območja z manj vplivi na okolje, pa dobivajo rento, v Žirovskem Vrhu pa ne," pravi Elizabeta Rakovec iz občine Gorenja vas-Poljane. Predvidena renta le za občino, za prebivalce pa ne.

Šport / sobota, 14. april 2007 / 07:00

Reprezentanco je zapustil še Jakob Milovanovič

Dan pred začetkom svetovnega prvenstva divizije I, skupina B, v Ljubljani je selektor slovenske hokejske reprezentance Ted Sator določil zadnjega igralca, ki ne bo nastopil na tek...

Kronika / sobota, 14. april 2007 / 07:00

Prepoved kurjenja v naravi

Ljubljana – Na republiški upravi za zaščito in reševanje so do preklica razglasili veliko požarno ogroženost narave skoraj po vsej državi, tudi na Gorenjskem. Od danes...

Kronika / sobota, 14. april 2007 / 07:00

Motorist obležal pod avtomobilom

Škofja Loka - V petek ob 18.20 je v prometni nesreči v Škofji Loki umrl 30-letni Ljubljančan. Z motornim kolesom se je po Kidričevi cesti vozil proti Staremu D...

Splošno / sobota, 14. april 2007 / 07:00

Kako je skovikala Sova

Parlamentarna komisija skuša ugotoviti, ali so se v Slovenski varnostno obveščevalni agenciji Sova dogajale nepravilnosti.