Naklo bi bilo brez njih pusto
Na akademiji ob stoletnici organizirane kulture v Naklem so nastopile razne skupine. Za delo se je vsem zahvalil župan Občine Naklo Janez Štular.
Naklo – Leta 1906 v Naklem so ustanovili Bralno društvo, kjer so se prvič družili ljubitelji kulture. Seveda je tod klila slovenska beseda in pesem med preprostimi ljudmi že prej, je dejal predsednik Kulturnega društva Dobrava Naklo Marjan Babič na akademiji ob stoletnici organizirane kulture v kraju. V kulturnem domu, ki so ga dogradili po drugi svetovni vojni, je spet oživela igralska in pevska dejavnost. Od leta 1949, ko je društvo dobilo današnje ime, so njegov utrip spodbujali mnogi ljudje. Preteklost so posebej zaznamovali učitelj Jože Kožuh, skladatelj in pevec Tine Zelnik ter rezbar Janez Vovk, je spomnil govornik med slovesnostjo v sredo. Poudaril je še, da je imela kultura vedno svoj prostor tudi v šoli in župniji Naklo. Del razvoja in današnje delo skupin so predstavili na razstavi v občinski stavbi. Njen soavtor Miha Štefe je pripravil scenarij akademije, ki so jo posvetili tudi slovenskemu kulturnemu prazniku.
Zbrane v domu Janeza Filipiča je nagovoril tudi župan Janez Štular. Ob zahvali vsem kulturnim ustvarjalcem je ugotovil, da bi bilo Naklo brez njih pusto. Smisel njegovih besed je potrdil pester kulturni spored, ki sta ga povezovala Anja in Aleš. Občinstvo so navdušili mešani pevski zbor Dobrava, članice dramske skupine Eve Kuhar, kvintet Vedrina, folklorna skupina Društva upokojencev Naklo, učiteljski pevski zbor OŠ Naklo, vokalno instrumentalna skupina Odsev, igralki otroškega gledališča Živčki in skupina Godci iz Nakla. Po prireditvi je sledilo družabno srečanje nastopajočih in obiskovalcev.