680 milijonov za komunalno opremo
Občina Šenčur je za izgradnjo komunalne infrastrukture v naselju Šenčur v letih 2005 in 2006 namenila 680 milijonov tolarjev.
Z izgradnjo kanalizacije na Kranjski cesti v lanskem letu, predvsem pa z deli v letošnjem letu, je občina Šenčur naredila velik korak k dokončanju izgradnje kanalizacijskega omrežja v naselju Šenčur. Občina kot investitor je tako poleg fekalne kanalizacije uredila tudi meteorno kanalizacijo, vodovodno omrežje in javno razsvetljavo. Dela je izvedlo Cestno podjetje Kranj, razen za obnovo vodovoda, kjer je gradbena dela izvedlo Vodnogospodarsko podjetje Kranj, montažna dela pa Komunala Kranj.
Kot je znano, so ob tej gradnji svoje komunalne vode zamenjali ali na novo zgradili tudi drugi upravljavci (Telekom, TELE-TV, Elektro Gorenjske in T-2). V ta namen je bilo potrebno veliko koordinacije tako zaradi ozkih cest pri zagotavljanju koridorjev za vode kot tudi sodelovanje pri gradnji, je dejal Aleš Puhar iz občinske uprave.
V zadnjih dveh letih so tako zgradili 6.980 metrov fekalne kanalizacije, kar skupaj s 360 izvedenimi priključki predstavlja 8.420 metrov. Zgrajeno je bilo 2.200 metrov meteorne kanalizacije, povsod pa so bile obnovljene tudi asfaltne površine. Vrednost teh del je bila 440 milijonov tolarjev. Obnovili ali na novo zgradili so 7.874 metrov vodovodnega omrežja, skupaj s 350 priključki pa kar 9.609 metrov omrežja, kar je stalo 210 milijonov tolarjev. Za javno razsvetljavo so položili 2.600 metrov cevi in kablov, vrednost del pa je bila 30 milijonov tolarjev. Tako je občina Šenčur v letih 2005 in 2006 za komunalno infrastrukturo v naselju Šenčur namenila skupaj 680 milijonov tolarjev. Položenih je bilo tudi 11.221 metrov telekomunikacijskih vodov v vrednosti 40 milijonov tolarjev, 10.343 metrov cevi za kabelsko televizijo v vrednosti 25 milijonov tolarjev in 11.000 metrov cevi za optično omrežje v vrednosti 85 milijonov tolarjev, medtem ko iz Elektra Gorenjske podatkov nismo uspeli pridobiti. Skupaj je bilo torej v Šenčurju položenih 55,4 kilometra raznih cevi in položenega 28.800 kvadratnih metrov oziroma 6.480 tona asfalta. V letu 2007 je treba še zgraditi kanalizacijo v zahodnem delu Rožne ulice. Predvidena vrednost teh del je 120 milijonov tolarjev.
Povejmo še enkrat, da bo priključitev na kanalizacijsko omrežje možna po pridobitvi uporabnih dovoljenj na osnovi opravljenih tehničnih pregledov. Za Beleharjevo ulico je občina vlogo za tehnični pregled že oddala, za preostali dve gradbeni dovoljenji pa je priprava dokumentacije v zaključni fazi. »Pričakujemo, da bodo vsi trije tehnični pregledi opravljeni v začetku januarja,« napoveduje Puhar.
Po pridobitvi uporabnih dovoljenj bo občina vse lastnike in uporabnike objektov obvestili o možnosti priključitve na javno kanalizacijo skupaj z obrazcem vloge za izdajo soglasja. Vlogo z gradbenim dovoljenjem bo potrebno oddati na občino, kjer vam bodo skupaj z upravljavcem Komunalo Kranj izdali soglasje za priključitev. Priložena bo tudi položnica za plačilo priključnine.
»Ob zaključku letošnjih del se želimo še enkrat zahvaliti vsem krajanom, posebej pa prebivalcem ulic, na katerih je potekala gradnja, za strpnost in potrpežljivost ob izvajanju del, predvsem v ulicah, kjer je bilo več problemov, zamud pri izvedbi del in tudi odpravljanju ugotovljenih pomanjkljivosti. Vsa zaključna dela letos ne bodo opravljena in jih bodo izvedli naslednje leto, kar velja tudi za odpravo in popravilo še neizvršenih obveznosti pri odpravi poškodb. Nenazadnje pa se občina zahvaljuje tudi vsem izvajalcem, posebej pa operativnim delavcem in nadzornemu organu, za opravljeno delo.