Pihalni orkester gre čez mejo

Pa smo dočakali! Obljubljeno, večkrat prestavljeno, predvsem pa težko pričakovano gostovanje.

Nanj smo se pripravljali skoraj eno leto in bili smo zelo zadovoljni, ko smo videli, da se nam je ves trud večkratno povrnil. V Nemčijo smo se odpravili v petek, 13. oktobra, ob tretji uri zjutraj izpred Doma krajanov v Šenčurju. Zelo smo bili veseli, ker so se nam, poleg članov orkestra in nekaterih boljših polovic, pridružili tudi Marija in Anton Čadež, ki sta poskrbela, da na poti nismo bili lačni, ter Zdravko Potočnik, brez katerega bi bilo celo gostovanje precej manj zabavno in manj razumljivo, saj nam je pomagal tudi kot prevajalec. Po desetih urah vožnje so nas gostitelji v Steinu sprejeli z Golico v izvedbi njihovega orkestra ter s prisrčno dobrodošlico s pogostitvijo in pozdravnim govorom. Potem je sledila nastanitev, osvežitev in priprava na koncert. Odpeljali smo se do cerkve sv. Bernarda, kjer smo imeli najprej vajo, ob 19. uri pa se je že začel koncert. Začel ga je domači orkester, uspešno nadaljevali mi, zaključili pa smo ga s skupnimi skladbami. Po koncertu je sledila večerja, ples in druženje s prijatelji, ki smo jih spoznali prejšnje leto, ko so člani njihovega orkestra gostovali pri nas.

Naslednji dan so nas čakali ogledi. Po kratki vožnji smo si najprej ogledali samostan Maulbronn, ki je od leta 1993 pod zaščito UNESCA, danes pa sta v njem muzej in šola. Potem smo se sprehodili po okoliškem parku, za konec pa še zapravljali v nakupovalnem središču bližnjega mesta. Dan se je končal z večerjo in plesom ob zaključku praznovanja 175. obletnice njihovega orkestra.

V nedeljo smo se po zajtrku odpravili na sprehod po Steinu, kjer smo si ogledali zanimivo mestno arhitekturo in izvedeli nekaj o njegovi zgodovini. Za konec smo jim na osrednjem trgu zaigrali še nekaj skladb, potem pa nas je čakalo le še kosilo. Ob koncu kosila so se gostitelji s solzami v očeh poslavljali od nas, vsak pa je dobil tudi darilo – unikatno stensko uro.

Na tem prvem gostovanju v kratki zgodovini Pihalnega orkestra občine Šenčur smo veliko lepega doživeli, se kaj novega naučili, predvsem pa ugotovili, da naših želja, talenta in ambicij ne omejujejo meje domače občine, ampak da lahko kjerkoli konkuriramo orkestrom s precej daljšo tradicijo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / torek, 21. julij 2009 / 07:00

Če se le da, pojejo v živo

Tangels so začeli svoje javno popotovanje. V znanem blejskem hotelu so posneli zanimiv videospot za pesem Life goes up, ga predstavili sedmi sili in povabljencem, smo ga pa že lahko videli tudi na mal...

Objavljeno na isti dan


Bohinj / ponedeljek, 10. marec 2008 / 07:00

Bohinjci gradijo hotel

V podjetju MPM Engineering so zelo zadovoljni z letošnjim zimskim vremenom, saj je, kot je dejal direktor podjetja Boštjan Čokl, idealno za gradnjo novega hotela.

Šport / ponedeljek, 10. marec 2008 / 07:00

Ne samo za ženske

Ko je še pred nekaj leti veljalo nekakšno nepisano pravilo, da je vadba aerobike bolj primerna za ženske, se v zadnjem času nad to obliko skupinske vadbe navdušuje vse več moških in to tako vrhunski k...

Šport / ponedeljek, 10. marec 2008 / 07:00

Plavalna družina Petrič

Darjan in Karmen Petrič, dekliško Berložnik, sta nekdanja odlična plavalca. Po stopinjah staršev gresta tudi njuna otroka Jan Karel in Nika Karlina.

Šport / ponedeljek, 10. marec 2008 / 07:00

Želja uspeti s plezalci

Trener PK Škofja Loka Roman Krajnik ima v skupini zmagovalko svetovnega pokala Majo Vidmar, manjkajo pa mu še odmevni rezultati s plezalci.

Šport / ponedeljek, 10. marec 2008 / 07:00

Oprema je izredno pomembna

Le zakaj je oprema športnega plezalca zelo pomembna?