Maja Vidmar, prvo ime PK Škofja Loka, bo skušala ubraniti lansko skupno zmago v svetovnem pokalu. (Foto: Gorazd Kavčič)

Želja uspeti s plezalci

Trener PK Škofja Loka Roman Krajnik ima v skupini zmagovalko svetovnega pokala Majo Vidmar, manjkajo pa mu še odmevni rezultati s plezalci.

Lanski svetovni pokal v športnem plezanju se je zaključil v Kranju. Na zmagovalnem odru sta bili kar dve Škofjeločanki: Maja Vidmar, ki je zmagala tako zadnjo tekmo kot svetovni pokal, ter Lucija Franko, ki je bila tretja in se s svojo najboljšo uvrstitvijo poslovila od tekmovalnega plezanja. Če ob tem omenimo še Natalijo Gros in Katjo Vidmar, je jasno, da slovenski in svetovni vrh krojijo škofjeloške plezalke, z izjemo Grosove vse članice Plezalnega kluba Škofja Loka, ki trenirajo pod vodstvom Romana Krajnika.

Je res Škofja Loka center športnega plezanja v Sloveniji? »Po eni strani se s tem strinjam. V klubu delamo dobro in načrtno že od najmlajših kategorij naprej. Vzpostavljen imamo sistem in posledično rezultati ne morejo izostati. Prav v tem smo verjetno boljši od drugih,« pojasnjuje Roman Krajnik, tudi sam Škofjeločan, trener plezanja že 13 let. Pod njegovim vodstvom vadi devet plezalcev, od tega jih je sedem članov PK Škofja Loka: Maja in Katja Vidmar, Grega Selak, Urban Primožič, Jure Raztresen, Gašper in Nada Pintar, poleg teh pa še Anže Štremfelj iz AO Kranj in Mina Markovič s Ptuja. Če ima v svojih vrstah zmagovalko svetovnega pokala, ki jo trenira že 11. leto in za katero pravi, da so njeni uspehi kombinacija talenta, izjemne volje in treninga, pa mu manjkajo še odmevni rezultati pri fantih, kar je njegov naslednji cilj, kot pravi, realen.

Prvo ime PK Škofja Loka bo tudi v tej sezoni Maja Vidmar, ki bo branila skupno zmago v svetovnem pokalu: »Možnosti za ubranitev zmage so. Se bom trudila. V sezono bom šla na polno, tako kot lani. Razplet bo odvisen tudi od pripravljenosti ostalih plezalk.« Po sezoni je imela slab mesec plezalnega premora, s pripravami pa je začela januarja. »Priprave potekajo po načrtu. Dvakrat na teden smo imeli trening v fitnesu, petkrat na teden pa plezanje. Za trening skrbi trener Roman, ki ima veliko zaslug za moje uspehe,« pravi Maja, na vprašanje, ali se ni še nič naveličala plezanja v isti steni v Škofji Loki, pa odgovarja: »Trening plezanja je v isti steni zelo raznolik. Grifov je toliko, da je milijon različnih kombinacij. Nekateri gibi se res ponavljajo, smer pa je vedno druga. Načeloma vsakič plezam v novi smeri. Treniram na mali stenci in se nisem še prav nič naveličala.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Humor / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Tiste znamenite "štenge"

Ena od velikih znamenitosti Odese so stopnice, na katerih je Sergej Mihajlovič Eisenstein posnel znano filmsko klasiko Oklepnica Potemkin.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 25. februar 2009 / 07:00

Po pustu se začenja post

Postni čas bo trajal štirideset dni, do začetka velikonočnega praznovanja.

Bled / sreda, 25. februar 2009 / 07:00

Nevaren oporni zid v Zasipu

Bled – »V Zasipu je na najožjem delu poti, ki pelje na Hom, oporni zid tako poškodovan, da se lahko vsak trenutek podre. Zato naj se to čim prej uredi, da ne bomo tudi tu dočakal...

Kronika / sreda, 25. februar 2009 / 07:00

Zapor za roparje iz Romunije

Kranjsko sodišče je na zapor obsodilo tri Romune, ki so novembra lani v bližini bencinskega servisa Voklo na gorenjski avtocesti poskušali oropati nemškega državljana.

Gospodarstvo / sreda, 25. februar 2009 / 07:00

Vlada bo privarčevala 120 milijonov

Slovenska vlada je sprejela paket tridesetih varčevalnih ukrepov, s katerimi načrtuje zmanjšati javno porabo za sto do 120 milijonov evrov. Podražili bodo alkoholne pijače, tobak in naftne derivate.

Kronika / sreda, 25. februar 2009 / 07:00

Nenadoma zapeljala nasproti

V jeseniški bolnišnici je včeraj umrla 40-letna voznica iz Bohinja, ki je pri Nomenju iz neznanega razloga zapeljala na nasprotni pas in povzročila čelno trčenje.