Tradicionalno srečanje kmetov v Naklem je bilo tudi letos namenjeno predvsem druženju in sproščenemu klepetu.

Tradicionalno srečanje kmetov

V gostilni Marinšek v Naklem so se tudi letos srečali kmetje iz nakelske, kranjske in preddvorske občine.

Naklo – Na dan svetega Štefana so se tudi letos v gostilni Marinšek v Naklem srečali številni kmetje iz nakelske, kranjske in preddvorske občine in skupaj s predstavniki Kmetijsko gozdarskega zavoda iz Kranja, območne enote Kmetijsko gozdarske zbornice ter kmetijskih zadrug Sloga in Naklo, sproščeno pokramljali o končanem letu. Številni so si še pred tem v Naklem ogledali tradicionalni sprevod in blagoslov konj. Srečanja kmetov so se med drugimi udeležili tudi župani vseh treh občin, Ivan Štular, Miran Zadnikar in Damijan Perne, ki so se odrekli posebnim govorom, so pa prisotnim zaželeli prijetne praznične dni in veliko sreče v novem letu. Čeprav srečanje ni bilo namenjeno razpravam o položaju kmetijstva, brez nekaterih besed na to temo vseeno ni šlo. Franci Pavlin je v imenu KGZ Kranj dejal, da so skoraj vsi gorenjski kmetje letos obupali nad vremenom, vendar ob koncu leta ocenjujejo, da je bila letina povprečna, hkrati pa namignil, da bo v letu 2007 predvsem iz evropskih skladov za kmetijstvo na voljo toliko sredstev kot še nikoli doslej in zato lahko kmetje pričakujejo uspešno leto, če bo tudi narava dovolj mila. Član upravnega odbora KGZS Janez Eržen pa je ob voščilu dodal, da se v zbornici trudijo, da bi za kmetijstvo ustvarili čim boljše pogoje, predsednik kranjske območne enote in direktor Kmetijsko gozdarske zadruge Sloga pa je menil, da bi bila situacija v kmetijstvu še slabša brez zbornice in zadrug. Zlasti na Gorenjskem kmetijske zadruge še vedno poslujejo uspešno, kar ni praksa povsod v državi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Padalci za točke svetovnega pokala

Z včerajšnjimi skoki za trening se je na letališču v Lescah začela tekma svetovnega pokala padalcev v skokih na cilj, slovenske barve pa zastopajo ekipe Elan, ALC Lesce in Ptuj.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 15. julij 2013 / 16:00

Vstopnice gredo za med

Do začetka EuroBasketa 2013 je še 51 dni. Polovica vstopnic za ogled košarkarskih tekem v športni dvorani Podmežakla je že prodana.

Zanimivosti / ponedeljek, 15. julij 2013 / 15:51

Za ramazan spet doma

Dr. Ahmed Pašić se je po šestih letih življenja v Singapurju z družino, ženo in dvema majhnima otrokoma, vrnil na Jesenice. Z njim smo se pogovarjali v torek, na prvi dan letošnjega ramazana.

Železniki / ponedeljek, 15. julij 2013 / 12:00

Zelena luč za dražgoško šolo

Železnikarski občinski svetniki so dali soglasje k nadaljevanju obnove dražgoške šole.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:48

Vse bolj uspešni na festivalih

Joc bend iz Poljanske doline stavi na sproščene nastope in pravo izbiro skladb.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:34

Vedno jo je lepo srečati

Tržiška pevka medenega glasu Eva Moškon je s svojo zasedbo E.V.A. posnela novo skladbo Kako lepo te srečat' bo spet, za katero so posneli tudi videospot. S koncertom je očarala domačo publiko ter nast...