Tradicionalno srečanje kmetov v Naklem je bilo tudi letos namenjeno predvsem druženju in sproščenemu klepetu.

Tradicionalno srečanje kmetov

V gostilni Marinšek v Naklem so se tudi letos srečali kmetje iz nakelske, kranjske in preddvorske občine.

Naklo – Na dan svetega Štefana so se tudi letos v gostilni Marinšek v Naklem srečali številni kmetje iz nakelske, kranjske in preddvorske občine in skupaj s predstavniki Kmetijsko gozdarskega zavoda iz Kranja, območne enote Kmetijsko gozdarske zbornice ter kmetijskih zadrug Sloga in Naklo, sproščeno pokramljali o končanem letu. Številni so si še pred tem v Naklem ogledali tradicionalni sprevod in blagoslov konj. Srečanja kmetov so se med drugimi udeležili tudi župani vseh treh občin, Ivan Štular, Miran Zadnikar in Damijan Perne, ki so se odrekli posebnim govorom, so pa prisotnim zaželeli prijetne praznične dni in veliko sreče v novem letu. Čeprav srečanje ni bilo namenjeno razpravam o položaju kmetijstva, brez nekaterih besed na to temo vseeno ni šlo. Franci Pavlin je v imenu KGZ Kranj dejal, da so skoraj vsi gorenjski kmetje letos obupali nad vremenom, vendar ob koncu leta ocenjujejo, da je bila letina povprečna, hkrati pa namignil, da bo v letu 2007 predvsem iz evropskih skladov za kmetijstvo na voljo toliko sredstev kot še nikoli doslej in zato lahko kmetje pričakujejo uspešno leto, če bo tudi narava dovolj mila. Član upravnega odbora KGZS Janez Eržen pa je ob voščilu dodal, da se v zbornici trudijo, da bi za kmetijstvo ustvarili čim boljše pogoje, predsednik kranjske območne enote in direktor Kmetijsko gozdarske zadruge Sloga pa je menil, da bi bila situacija v kmetijstvu še slabša brez zbornice in zadrug. Zlasti na Gorenjskem kmetijske zadruge še vedno poslujejo uspešno, kar ni praksa povsod v državi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / / 17:18

Prispevek znižali za polovico

Komendski občinski svetniki so sklenili, da se komunalni prispevek za kanalizacijo zniža za 51 odstotkov, celotni komunalni prispevek za stavbe za rejo živali pa za šestdeset odstotkov.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Minister predlagal komisijo za reševanje prašičereje

Luksemburg - Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je na nedavnem zasedanju Sveta EU kmetijskih in ribiških ministrov predlagal ustanovitev posebne skupine z...

Kranjska Gora / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Prva seja novega občinskega sveta

Kranjska Gora - V sredo se je v Kranjski Gori na konstitutivni seji zbral novoizvoljeni občinski svet. Največ sedežev v njem, kar pet, ima tako kot v prejšnjem mandatu LDS, iz vr...

Slovenija / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Referendum o zakonu o RTV

Ljubljana - Državni svet ni sprejel veta na zakon o RTV, zato sedaj skupina poslancev zahteva referendum. Zahtevo je vložilo 32 poslancev (SDS in SNS ter Andrej Magajna iz SD), k...

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Uspešni rejci plemenskih ovc

Kmetija Komar v Zabreznici se je pred 16 leti iz govedoreje preusmerila v ovčjerejo. Za rejo plemenskih ovc jezersko solčavske pasme je prejela tudi priznanje kmetijskega ministrstva.

Radovljica / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Učinkovitejši in prijaznejši

Med sedmimi slovenskimi centri za socialno delo, ki so poskusno vpeljali evropski model kakovosti, je tudi radovljiški.