Postavili so smreko

Naklo - Člani Konjeniškega društva Naklo in domačini z Okroglega so imeli v soboto precej dela s posekom in prevozom smreke, ki jo je daroval Marjan Trilar. Med prvimi imajo za to največ zaslug Zdravko Cankar, Janez Črnilec, Boris Škerjanc in Darko Šepič, med drugimi pa Branko Kalan. Varno pot do Naklega so zagotavljali domači gasilci. Zaradi teže 15 metrov dolge smreke so morali dvakrat popravljati voz. Močno se je oznojila tudi vprega štirih konj. Bolj prijetno je bilo na zabavi, ko je župnik Janez Zupanc blagoslovil božično drevo in župan Janez Štular prižgal lučke. Kulturni spored so pripravili otroci iz vrtca Rožle, plesni skupini Skokice in Rožice iz OŠ Naklo, Mešani pevski zbor Dobrava in Naklanski godci.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sobota, 28. junij 2014 / 10:10

Kolesarila preblizu roba

Škofja Loka – Policisti so v ponedeljek okoli 20. ure na območju Škofje Loke obravnavali prometno nesrečo, do katere je prišlo, ker je 58-letna voznica kolesa vozila preblizu desnega robu vozišča....

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Vedno "šon" pa "gute prajs"

Decembra so se v slovenski prestolnici spet oglasili Avstrijci in predstavili svoja smučišča ter wellnes centre slovenskim turistom. Žalostno je, da kljub domači smučarski ponudbi Slovenci raje odhaja...

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Osvežitev za vladarja

SSangYong je rahlo posodobil največji model Rexton.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Prvi pogled vara

Test: Škoda Octavia Combi RS 2.0 TFSI.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Salonsko lepotičenje

Honda je postavila na cesto novi, elegantnejši CR-V.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Veseli novih prostorov

Tržiški dijaki in študentje se bodo odslej zbirali v novih prostorih na Balosu 4, ki so jih odprli minuli petek.