Francka Štular je praznovala devetdeset let

Britof - Novembra je praznovala 90. rojstni dan Francka Štular iz Britofa. Ob jubileju so jo obiskali tudi predstavniki krajevne organizacije Rdečega križa Britof in ji zaželeli zdravja, sreče in razumevanja. Kot je ob tem zapisala tajnica Rdečega križa Metka Žibert, se je Francka rodila v Predosljah, skupaj z možem Lojzetom s Primskovega pa si je dom ustvarila v Britofu. V zakonu sta se jima rodila hčerka in sin. Dela je bilo vedno veliko, takrat še ni bilo pralnega stroja in sesalnika. Leta so hitro minevala, otroka sta zrasla, Francka pa je ostala brez moža. Danes z dobro voljo prenaša bolezen. Živi pri sinu, v bližini ima hišo tudi hčerka. Ponosna je na svoje vnuke in pravnukinjo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Okrogla miza o prostoru

V Gorenjskem glasu je bilo v rubriki pisma bralcev 17. junija 2008 objavljeno pismo Gašperja Kleča o okrogli mizi, ki jo je na temo rabe prostora v Mestni občini Kranj organiziralo društvo Odgovor.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Narečne viže znova v ustaljene tirnice

Organizatorji so že objavili razpis za enajsti večer narečnih viž, ki bo junija v Škofji Loki.

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Tanja Ribič napoveduje album

Čeprav smo Tanjo Ribič zadnja leta spremljali predvsem v igralskih vlogah in je bilo videti, da je glasbeno kariero opustila, pa je konec lanskega leta na radijske valove poslala novo skladbo z naslov...

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Še zmeraj pomislim na ...

Novogoriški rokerji Zaklonišče prepeva imajo nov singl Još uvek pomislim na tebe. Spet stari dobri ZP? Vsekakor.

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Zjutraj, ko sem se zbudila, sem še malo podremala, bil je že dan. Ležim na hrbtu in sem v tistem stanju med spanjem in budnostjo - ko nisi ne tu, ne tam. Naenkrat začutim na pod...

Humor / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Ta je dobra

Kenguru Haso: »Mujo, si bil kdaj mornar?« »Seveda sem bil!« ponosno odvrne Mujo. »Ali si bil kdaj v Avstraliji?« »Seveda!« ...