Andreja Koblar je s solzami v očeh odšla v biatlonski pokoj. Z aplavzom so jo nagradili tekmovalci, predstavniki medijev in drugi navzoči. (Foto: Tina Dokl)

Čustveno slovo Andreje Koblar

Pred novo sezono se je predstavila slovenska biatlonska reprezentanca, v središču pozornosti pa je bila Andreja Koblar, ki je naznanila konec svoje uspešne kariere.

Ljubljana - V prostorih generalnega pokrovitelja slovenske biatlonske reprezentance družbe Skupina Viator & Vektor (pogodbo za sponzorstvo so podpisali za nadaljnji dve leti) so se predstavili naši najboljši biatlonci. Cilji za sezono so visoki, predvsem pri ženskah, ki so bile lani v pokalu narodov na odličnem 6. mestu. Pod vodstvom trenerja Tomaša Kosa, ki letos trenira samo ženski del ekipe, kar si je, kot pravi, že vedno želel, bi bili več kot zadovoljni, če bi ta rezultat ponovili. Drugače je pri moških, ki jih vodi Uroš Velepec. »Glavni cilj je povečati kvoto v svetovnem pokalu s treh na štiri tekmovalce. To pomeni, da moramo v skupnem seštevku imeti enega med petdeset. Sliši se preprosto, a v biatlonu so vse napovedi negotove,« je povedal Borut Nunar, novi direktor biatlonske reprezentance.

Svoje so povedali še tekmovalci (manjkal je le Klemen Lauseger, ki je zagovarjal diplomsko nalogo in dobil oceno 10), potem pa hitro odšli domov, saj so že v sredo odpotovali v Skandinavijo, v Östersund na Švedsko, kjer bodo opravili še zadnje priprave pred začetkom svetovnega pokala, ki se bo začel prav tam 29. novembra.

V Skandinavijo pa ni potovala Andreja Koblar, ki je na novinarski konferenci naznanila konec kariere. »Tole bom težko povedala. Moja kariera se zaključuje. Razlog so že znane zdravstvene težave. Dan mi je že brez treninga naporen. Slovo bo, ko bodo vsi tekmovalci doma. Ne bo sicer takšno, kot ga je imel Jure Košir, a bo dostojno moji karieri,« je s solzami v očeh le stežka povedala naša najboljša biatlonka. V trinajstletni karieri je dosegla tri zmage v svetovnem pokalu in devet uvrstitev na stopničke, spomini so še kako živi tudi na njeno 5. mesto na olimpijskih igrah v Naganu. »Takrat so me vsi spraševali, če mi je žal za zgrešene strele, ki so mi odvzeli medaljo, jaz pa sem bila zelo vesela. Bilo je »carsko«, da sem bila peta. Danes razmišljam malce drugače,« je še povedala Koblarjeva, ki želi ostati zaposlena v Slovenski vojski, obeta pa se ji tudi sodelovanje z Mednarodno biatlonsko zvezo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 22. junij 2018 / 06:00

Gorenjski glas, št. 50

Gorenjski glas, 22. junij 2018, št. 50

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 22. december 2008 / 07:00

Anketa: Dočakali so telovadnico

Pri šoli Jela Janežiča v Škofji Loki so odprli novo telovadnico. Veseli so je vsi, učenci, učitelji in tudi športniki ŠD Partizan, ki bodo v njej vadili. Zbrali smo nekaj vtisov.

Humor / ponedeljek, 22. december 2008 / 07:00

Četverec brez

France Bučar O mejnih problemih Slovenije s Hrvaško: »Mi smo preveč cagavi. No, ne mi, jaz nisem nič cagav, upam si povedat, kar komu gre. Cagava je naša politika in cagavost se...

Prosti čas / ponedeljek, 22. december 2008 / 07:00

Razlaga sanj: Telefon

Za ameriške Indijance so sanje bile pomembne predvsem pri vzgoji otrok.

Zanimivosti / ponedeljek, 22. december 2008 / 07:00

Priznanja gorenjskim medicinskim sestram

Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Gorenjske je pred nedavnim štirim svojim članicam podelilo srebrni znak društva.

Tržič / ponedeljek, 22. december 2008 / 07:00

Zapisani zdravemu življenju

Osnovna šola Križe je podpisala EKO-listino. Ekologija je postala način življenja mladih, ki želijo ohraniti naravo.