Dušan Csipö je po poldrugem desetletju tožilskega dela odšel med odvetnike. (Foto: Tina Dokl (arhiv))

Osip tožilcev v Kranju

Okrožno državno tožilstvo v Kranju so v kratkem času zapustili štirje izkušeni tožilci: Stane Boštjančič se je upokojil, Francka Slivnik je odšla v Radovljico, Dušan Csipö in Anka Kozamernik pa med odvetnike.

Kranj – To jesen je Okrožno državno tožilstvo v Kranju izgubilo štiri prekaljene tožilce. Francka Slivnik je bila premeščena v radovljiški oddelek, Stane Boštjančič se je pred mesecem dni upokojil, včeraj pa sta svoji odvetniški pisarni odprla še dva izkušena kranjska tožilca – Dušan Csipö in Anka Kozamernik.

Stane Boštjančič je 20. oktobra na straneh Gorenjskega glasa v svoji Tožilski zgodbi opozoril, da so odnosi v kranjskem tožilstvu, ki ga že šest let vodi Irena Kuzma, močno skrhani. Septembrsko imenovanje Kuzmove za vodjo kranjskih tožilcev tudi v prihodnjem obdobju je menda odnose samo še pokvarilo. Spomnimo: Državni tožilski svet je za najprimernejšega kandidata za vodjo tožilcev v Kranju ocenil Dušana Csipöja, vendar pa generalna državna tožilka Barbara Brezigar ni upoštevala njegovega sklepa in je za vodjo znova imenovala Ireno Kuzmo, ki jo je Državni tožilski svet sicer ocenil kot neprimerno kandidatko. Kot navaja Boštjančič, je Brezigarjeva to storila iz političnih nagibov, enako kot je (tedaj kot pravosodna ministrica) to storila že ob prvem imenovanju Kuzmove za vodjo Okrožnega državnega tožilstva v Kranju.

Ni čudno torej, da so se pojavile govorice, da je Csipö, ki je v kranjskem tožilstvu delal od leta 1991, iz protesta in zaradi užaljenosti iz tožilskih raje zaplul v odvetniške vode. Novopečeni odvetnik dogodke v zvezi z imenovanjem vodje Okrožnega državnega tožilstva Kranj ni hotel komentirati, na dodatno vprašanje, zakaj se mu je potem kar naenkrat zahotelo odvetniške toge, pa je odgovoril jedrnato: »Nisem užaljen, med odvetnike pa sem šel, ker želim biti in ostati neodvisen. Enake cilje ima tudi kolegica Anka Kozamernik, ki je v preteklosti že bila odvetnica.«

Kakorkoli že, kadrovska zasedba kranjskega tožilstva je v tem trenutku zelo osiromašena, kar bi moralo skrbeti tudi Kuzmovo. Še posebej ob dejstvu, da se je menda na zadnji razpis za tožilca, s katerim so iskali zamenjavo za upokojenega Boštjančiča, prijavila samo Vesna Primožič, ki je pred tem kot pomočnica državnega tožilca delala v Radovljici. Pomočnik ODT pa potrebuje še precej kilometrine, preden mu je dovoljeno delati samostojno. Kako nameravajo na kranjskem tožilstvu zapolniti kadrovsko luknjo, ki je nastala po nedavnem eksodusu tožilcev, smo želeli povprašati tudi vodjo Ireno Kuzmo, ki pa je ta teden odsotna, kot so nam razložili na Okrožnem državnem tožilstvu v Kranju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Podoknica za Metko

Številne prireditve ob obujenem prazniku Krajevne skupnosti Britof pri Kranju.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / / 15:45

Izračun ogljičnega odtisa

Okoljevarstvena nevladna organizacija Umanotera je ob letošnjem dnevu Zemlje objavila prenovljen kalkulator ogljičnega odtisa, ki omogoča izračun ogljičnega odtisa posameznika, uporabiti pa ga je mogo...

Kamnik / / 15:44

Kako razmišljajo mladi podjetniki

Kako o podjetništvu, delu in prostem času razmišlja generacija Z, mladi, ki danes vstopajo na trg dela

Bohinj / / 15:42

Vzpostavljajo režim kratkotrajnega parkiranja

Z začetkom poletja bo na osrednjih parkiriščih v Bohinjski Bistrici začel veljati sistem tako imenovanih modrih con oziroma kratkotrajnega brezplačnega parkiranja. Medtem ko so na občini prepričani, d...

Kranj / / 15:41

Kdaj bodo sanirali Rupovščico

Na Kokrici so zaskrbljeni, ker se še vedno ni začela sanacija protipoplavnega nasipa in regulacija potoka Rupovščica, ki je poplavljala v lanskih poplavah. Kot kaže, bodo morali še dolgo čakati.

Kranjska Gora / / 15:06

Kranjskogorski policisti v prenovljeni lepotici

Stavba Policijske postaje Kranjska Gora je doživela temeljito energetsko prenovo, s katero so bistveno znižali porabo električne in toplotne energije ter emisije CO2. Na lepo stavbo so ponosni tudi do...