Novi poslanec Bojan Homan s poslanskim kolegom in predsednikom mestnega odbora SDS v Kranju Brankom Grimsom. (Foto: Suzana P. Kovačič)

Homan že v državnem zboru

Bojan Homan, poslanec SDS, ki je po odstopu Pavla Ruparja novi gorenjski poslanec v državnem zboru, je včeraj že zasedel poslanski stolček.

Kranj - V torek je na državni volilni komisiji potrdil kandidaturo in naslednji dan že zasedel poslansko mesto, včeraj je bilo zanj že prvo glasovanje. Z njim smo se v krogu družine (z ženo Sašo imata osnovnošolki Tino in Špelo) pogovarjali, še preden je nastopil svojo novo službo.

Torej bi težko odgovorili, kakšni so vaši vtisi iz državnega zbora?

»Bil sem pri Tanku v poslanski skupini, da smo se malo pogovorili, tudi o tem, katere komisije bi prevzel, vendar čisto točno še ni dogovorjeno, le toliko, da bi bil v treh komisijah, ni pa še jasno, v katerih.«

Ali ne nasledite avtomatično dosedanjih Ruparjevih obveznosti?

»Ne, Rupar je bil kot izkušen poslanec tudi predsednik odbora za lokalno samoupravo, jaz pa sem prišel v državni zbor sredi mandata, tako da še ne bi mogel prevzeti takšnih odgovornosti.«

Kako vam bodo pri parlamentarnem delu pomagale izkušnje iz mestnega sveta v Kranju?

»Zagotovo mi bodo koristile, nekatere stvari se povezujejo. Sedaj imamo idealno priložnost, da v mestnem svetu ob proračunu napnemo vse sile in skušamo pripeljati denar za ureditev cest in okolice za polletje, ko bo Slovenija predsedovala Evropski uniji in bo središče predsedovanja na Brdu. Letošnji kranjski proračun je treba tako napeljati, da bomo več denarja namenili lepši zunanji podobi mesta in cest, ki vodijo proti Brdu, pa tudi okolici, saj bodo nekateri ljudje takrat pri nas več mesecev in bodo najbrž obiskovali tudi Kranj in okolico. To je naloga župana in nove občinske uprave, da se zaveda teh problemov, prav tako pa države, da se izkaže ob predsedovanju. Kranj bi lahko ob tej priložnosti precej pridobil.«

Kaj bo vaša prva naloga v parlamentu, o čem boste najprej soodločali?

»Ne vem še natančno. Najprej se moram v parlamentu razgledati, udomačiti in spoznati nove sodelavce, kaj je trenutno na mizi, pa še nisem na tekočem, razen kolikor poznam iz medijev. Vem za sprejemanje davčnih zakonov in da bodo kmalu na vrsti tudi interpelacije, ki jih je zahtevala opozicija.«

Kako boste uredili svoj poklicni položaj. Nekaj mesecev ste namreč najemnik bencinske črpalke v Voklem ob avtocesti?

»Ravno danes sem bil v stiku s tajnico predsednika uprave, da se dogovorim o tem. Po 6. novembru me bo predsednik sprejel. Povedal sem že, da bom črpalko vrnil Petrolu, rad pa bi se tudi dogovoril, da se čez dve leti po izteku mandata lahko vrnem na kako delovno mesto v Petrolu.«

Kako bo poslanska funkcija vam in družini spremenila življenjski slog?

»Doslej sem imel dokaj jasen delovni urnik, ki se bo v prihodnje zelo spremenil. Zagotovo bom več zdoma, delo v parlamentu poteka dopoldne, popoldne, zvečer. To me ne moti, bolj moteča bo vožnja v Ljubljano v prometnih konicah, ampak tu bom pač delil usodo z drugimi. Urnik pa se bo tudi razlikoval od ženinega, tako da se ne bova mogla skupaj voziti na delo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / torek, 23. junij 2009 / 07:00

Zmaga Roka Benkoviča

Leta 2005 je skakalec Rok Benkovič na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu postal presenetljivi svetovni prvak na srednji skakalnici. Kamničan, ki prej v karieri ni dobil nobene tekme za svetovni po...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sobota, 3. januar 2009 / 07:00

Ohraniti želijo čim več zelenja

Študenti in profesorji Fakultete za arhitekturo so v Škofji Loki predstavili rešitve, ki so nastale na mednarodni arhitekturno-urbanistični delavnici Kamnitnik.

Zanimivosti / sobota, 3. januar 2009 / 07:00

V jeseniški porodnišnici prvi Andrej

Nekaj minut čez osmo zjutraj je na svet prijokal tudi prvi letošnji novorojenček v jeseniški porodnišnici. Tri in pol kilograme težki Andrej je četrti fant v družini Fajdiga – Komar iz Bohinjske...

Zanimivosti / sobota, 3. januar 2009 / 07:00

Kulturni dom dostopen tudi invalidom

Večina denarja za nakup dvigala je bila zbrana na spomladanskem dobrodelnem Županovem plesu.

Gorenja vas-Poljane / sobota, 3. januar 2009 / 07:00

Dražji vrtci v Gorenji vasi in Poljanah

Na predlog župana Milana Čadeža so gorenjevaško-poljanski svetniki sprejeli povišanje cen varstva otrok za deset odstotkov.

GG Plus / sobota, 3. januar 2009 / 07:00

Mesto se umiri, ko vzide sonce

Z Lubnikom med argentinskimi Slovenci (8)