Novi poslanec Bojan Homan s poslanskim kolegom in predsednikom mestnega odbora SDS v Kranju Brankom Grimsom. (Foto: Suzana P. Kovačič)

Homan že v državnem zboru

Bojan Homan, poslanec SDS, ki je po odstopu Pavla Ruparja novi gorenjski poslanec v državnem zboru, je včeraj že zasedel poslanski stolček.

Kranj - V torek je na državni volilni komisiji potrdil kandidaturo in naslednji dan že zasedel poslansko mesto, včeraj je bilo zanj že prvo glasovanje. Z njim smo se v krogu družine (z ženo Sašo imata osnovnošolki Tino in Špelo) pogovarjali, še preden je nastopil svojo novo službo.

Torej bi težko odgovorili, kakšni so vaši vtisi iz državnega zbora?

»Bil sem pri Tanku v poslanski skupini, da smo se malo pogovorili, tudi o tem, katere komisije bi prevzel, vendar čisto točno še ni dogovorjeno, le toliko, da bi bil v treh komisijah, ni pa še jasno, v katerih.«

Ali ne nasledite avtomatično dosedanjih Ruparjevih obveznosti?

»Ne, Rupar je bil kot izkušen poslanec tudi predsednik odbora za lokalno samoupravo, jaz pa sem prišel v državni zbor sredi mandata, tako da še ne bi mogel prevzeti takšnih odgovornosti.«

Kako vam bodo pri parlamentarnem delu pomagale izkušnje iz mestnega sveta v Kranju?

»Zagotovo mi bodo koristile, nekatere stvari se povezujejo. Sedaj imamo idealno priložnost, da v mestnem svetu ob proračunu napnemo vse sile in skušamo pripeljati denar za ureditev cest in okolice za polletje, ko bo Slovenija predsedovala Evropski uniji in bo središče predsedovanja na Brdu. Letošnji kranjski proračun je treba tako napeljati, da bomo več denarja namenili lepši zunanji podobi mesta in cest, ki vodijo proti Brdu, pa tudi okolici, saj bodo nekateri ljudje takrat pri nas več mesecev in bodo najbrž obiskovali tudi Kranj in okolico. To je naloga župana in nove občinske uprave, da se zaveda teh problemov, prav tako pa države, da se izkaže ob predsedovanju. Kranj bi lahko ob tej priložnosti precej pridobil.«

Kaj bo vaša prva naloga v parlamentu, o čem boste najprej soodločali?

»Ne vem še natančno. Najprej se moram v parlamentu razgledati, udomačiti in spoznati nove sodelavce, kaj je trenutno na mizi, pa še nisem na tekočem, razen kolikor poznam iz medijev. Vem za sprejemanje davčnih zakonov in da bodo kmalu na vrsti tudi interpelacije, ki jih je zahtevala opozicija.«

Kako boste uredili svoj poklicni položaj. Nekaj mesecev ste namreč najemnik bencinske črpalke v Voklem ob avtocesti?

»Ravno danes sem bil v stiku s tajnico predsednika uprave, da se dogovorim o tem. Po 6. novembru me bo predsednik sprejel. Povedal sem že, da bom črpalko vrnil Petrolu, rad pa bi se tudi dogovoril, da se čez dve leti po izteku mandata lahko vrnem na kako delovno mesto v Petrolu.«

Kako bo poslanska funkcija vam in družini spremenila življenjski slog?

»Doslej sem imel dokaj jasen delovni urnik, ki se bo v prihodnje zelo spremenil. Zagotovo bom več zdoma, delo v parlamentu poteka dopoldne, popoldne, zvečer. To me ne moti, bolj moteča bo vožnja v Ljubljano v prometnih konicah, ampak tu bom pač delil usodo z drugimi. Urnik pa se bo tudi razlikoval od ženinega, tako da se ne bova mogla skupaj voziti na delo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Dolenjska toplina in zdravje

Topla, domača in zadovoljno spokojna. Tako mnenje sem si ustvaril o Dolenjski, njenih ljudeh, pokrajini, doživljanju podrobnostih, ko sem v Grosupljem svoje kolo postavil ob zid. Za mano je bil zak...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:41

Najbolj se je priljubil Ferdo

Zaščitni znak Zbiljskega jezera so tudi tamkajšnji labodi, ki jih je zdaj že okrog 150, pozimi pa celo več, saj pridejo na Zbiljsko jezero prezimovat tudi labodi z Jeprce in iz Hraš.

Gospodarstvo / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:40

V pogonu celotna proizvodnja

Po kolektivnem dopustu so v ponedeljek v tržiškem Peku na polno zagnali proizvodnjo, ki se kljub prazničnim dnem ni ustavila niti v petek niti v soboto. Obveznosti do zaposlenih so poravnane, za izbol...

Jesenice / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:34

Navijaško središče na Stari Savi

V času EuroBasketa 2013 bodo na Stari Savi odprli navijaško središče, v katerem bo na dveh velikih zaslonih mogoče spremljati prenos tekem iz dvorane Podmežakla in se zabavati na koncertih.

Škofja Loka / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:33

Pet ponudnikov in pritožba

Tudi ob zadnjem razpisu za izvajalca pri gradnji obvoznice mimo Škofje Loke je Direkcija RS za ceste prejela zahtevek za revizijo. Občina je vložila ustavno pritožbo in pisala predsednici vlade.

Kronika / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:23

Pogorel Porentov dom

V Kranjski Gori je danes zjutraj zagorela brunarica ob Porentovem domu, ogenj pa se je razširil tudi na dom in ga popolnoma uničil.