Najvišje priznanje Janku Sebastijanu Stušku
Na slovesnosti ob občinskem prazniku je župan Radovljice Ciril Globočnik izročil priznanja posameznikom, ki so s svojim delom prispevali v dobro skupnosti. Najvišje občinsko priznanje – veliko plaketo Občine Radovljica – je letos prejel Janko Sebastijan Stušek.
Radovljica – Ob občinskem prazniku 5. avgustu je na ponedeljkovi slovesnosti na Linhartovem trgu najvišje priznanje prejel Janko S. Stušek, in sicer za neprecenljiv prispevek k razvoju in ugledu občine. Stušek, župan Občine Radovljica v obdobju 1998–2010, je k napredku občine prispeval tudi kot prostovoljec. Kot član in predsednik Prostovoljnega gasilskega društva Lesce je prispeval h gradnji sedanjega gasilskega doma v Lescah. Gredo mu tudi zasluge za izgradnjo Čebelarskega centra Gorenjske v Lescah, v gorenjski in slovenski čebelarski zvezi je bil med pobudniki razglasitve svetovnega dne čebel, so med drugim poudarili na prireditvi.
Za ohranjanje kulturne dediščine si prizadeva tudi v društvu kamnogoriških možnaristov, predvsem pa kot ustanovitelj in dolgoletni predsednik društva Mali vojni muzej Bohinjska Bistrica. Dejaven je še v Rekreacijskem klubu Večno mladih fantov Radovljica, ki ga je vodil dvanajst let, in Hortikulturnem turističnem društvu Lesce.
Bil je aktiven udeleženec vojne za Slovenijo in član Republiške koordinacijske skupine, ki jo je leta 1991 ustanovilo Predsedstvo Republike Slovenije, za kar je bil odlikovan z najvišjimi državnimi priznanji. Je trenutni predsednik Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Gorenjska.
Plakete in pečati Občine Radovljica
Plakete Občine Radovljica so prejeli Gabrijel Pesjak za življenjsko delo, Jurij Vogelnik za razstavo Smučar in njegov serviser in Zvonko Razinger za organizacijo eko raftingov s čiščenjem bregov reke Save.
Prejemniki pečatov Občine Radovljica so Tanja Križaj za neprecenljiv prispevek k delovanju zdravstvene pomoči, Mitja Mladenovič za 60-letno aktivno delovanje v Prostovoljnem gasilskem društvu Ljubno, Zdravko Mohorič za dolgoletno prostovoljno vodenje sodniške organizacije Plavalnega kluba Radovljica in Janez Berce za dolgoletno prostovoljno sodelovanje v izvršnem in nadzornem odboru Plavalnega kluba Radovljica. Medaljo Občine Radovljica je na slovesnosti prejel Patrik Štefelin za večletno uspešno športno udejstvovanje na mednarodnih gasilskih tekmovanjih.
Prostovoljno delo, ki izstopa
Župan Ciril Globočnik je zbranim voščil za praznik, prejemnikom priznanj pa se je zahvalil za njihova plemenita dejanja. Označil jih je kot posameznike, ki so stopili iz okvirov svojih domov in lastnega udobja, ki se razdajajo pri opravljanju svojega poklica in so ga nadgradili v poslanstvo, ki brez pričakovanja nagrade pomagajo tistim, ki pomoč potrebujejo, in ki svoj prosti čas namenjajo različnim projektom, pomembnim za lepše življenje in napredek širše skupnosti.
V imenu nagrajencev se je za priznanja zahvalil Janko Sebastijan Stušek, ki je poudaril, da so občinska priznanja izraz hvaležnosti lokalne skupnosti za prostovoljno delo, ki izstopa od povprečja. Prejemnike zavezujejo, da svoje dejavnosti še okrepijo in so zgled mlajšim, je med drugim povedal.
Zlati maturanti in odličnjaki
Občina Radovljica nagrajuje tudi zlate maturantke in maturante ter dijakinje in dijake, ki so bili odlični v vseh štirih letnikih srednje šole. Letošnji prejemniki posebnih priznanj in denarnih nagrad za nadaljnje izobraževanje so Neža Čebašek, Gaber Kokalj, Lucija Medja in Nac Pogorevc iz Radovljice, Ažbe Pohar in Filip Sitar z Dobrega Polja, Karin Rotar Kermavnar in Uršula Torkar iz Lesc in Špela Šemrl z Lancovega.
Program prireditve, ki je potekala na slikovitem trgu pred cerkvijo sv. Petra, je oblikoval Peter Kolman, voditelja sta bila Urša Mlakar in Domen Vurnik. Kot glasbena gostja je sodelovala odlična harmonikarica Špela Šemrl.