Praznovali tri desetletja razvoja
Največja prelomnica je bila pred dvajsetimi leti, ko se je Nimrod preselil v škofjeloško industrijsko cono Trata, je bilo slišati na praznovanju tridesetletnice podjetja.
Brdo – Podjetje Nimrod je bilo ustanovljeno v sodelovanju z Lovsko zvezo Slovenije – da bi zbiralo, predelovalo in prodajalo divjačino. Danes v slovenskem prostoru zaseda vodilni položaj v tej panogi in se uvršča med tri največje ponudnike divjačinskega mesa v Evropi.
V obratu na Vrhniki so bili sprva zaposleni štirje ljudje, ki so predelali od pet do šest ton mesa mesečno. V 30 letih je število zaposlenih naraslo na 80, količina predelane divjačine pa na 400 ton mesečno. Kot so poudarili na praznovanju obletnice, se je največja prelomnica zgodila v letu 2004. Takrat so morali pospešeno zapustiti tedanje prostore na Mesarski cesti v Ljubljani, v katere so se preselili leta 1997, poleg tega je Slovenija vstopila v Evropsko unijo. Dejavnost so prenesli v škofjeloško industrijsko cono Trata, v kateri so se zmogljivosti podjetja bistveno povečale, hkrati se je širilo tržišče. Med letoma 2008 in 2020 so po besedah direktorja Kristjana Hledeta zasedli najzahtevnejše trge v Evropi.
Leta 2008 je Nimrod tudi formalno postal gorenjsko podjetje, končala se je druga faza investicije v nov objekt, s katero so posodobili proizvodni tehnološki proces, znižali stroške ter pomembno pripravili tehnične možnosti za samostojni nastop na evropskem trgu s svojimi blagovnimi znamkami, so pojasnili še enega od mejnikov. Ponosni so tudi na to, da so iz preizkušnje, ki jo je prinesla epidemija, izšli še močnejši in da so prispevali k razvoju lovske dejavnosti ter oblikovanju pogleda na uporabo divjačinskega mesa v prehrani, pri čemer so vzpostavili vez tudi z vrhunskimi kuharji. »Skupaj smo dosegli, da je divjačinsko meso postalo cenjeno ne le zaradi svojega okusa, ampak tudi zaradi načina priprave in predstavitve,« je povedal predsednik Društva kuharjev in slaščičarjev Slovenije Tomaž Vozelj.
Predsednik Lovske zveze Slovenije Alojz Kovšca je v svojem nagovoru poudaril vlogo podjetja v krožnem gospodarstvu. »Prav je, da sleherno živo bitje, ki konča svojo življenjsko pot, nadaljuje življenjski krog kot gradnik novega življenja. Prav tu je vloga Nimroda nepogrešljiva v današnjem času in prostoru,« je med drugim dejal.
Na praznovanju, ki so ga pripravili na Brdu pri Kranju, so se jim pridružili številni partnerji iz skoraj celotne Evrope. »Prav to dokazuje veliko obojestransko zaupanje v preteklih tridesetih letih ter spodbudo za prihodnost,« meni ustanovitelj podjetja in dolgoletni direktor Miro Hlede. »Kar se tiče prihodnosti naše proizvodnje, največje ovire za rast vidimo v kadrih. Pravzaprav to ni več ovira, ampak nova realnost,« je opozoril sin Kristjan. »Tukaj vidimo edino rešitev v investicijah v najmodernejšo tehnologijo, ki bo lahko nadomestila praznino mesarskega znanja.«