Požar omejen, gasilci ostajajo na lokaciji
Gasilci še vedno vztrajajo na kraju včerajšnjega požara v industrijski coni na Trati v Škofji Loki. Požar so omejili, gasijo pa še manjša žarišča.
Škofja Loka – Gašenje žarišča obsežnega požara, ki je v industrijski coni na Trati v Škofji Loki izbruhnil včeraj ob 14. uri, je potekalo še vso noč. Intenzivnost gašenja se je okoli 2. ure toliko zmanjšala, da je na kraju ostala še požarna straža in gasila posamezna manjša žarišča. »To bo še trajalo, danes, morda tudi jutri, a zadeva se je zagotovo že precej umirila,« je povedal Tomaž Ažbe, občinski gasilski poveljnik in vodja intervencije, v kateri je sodelovalo približno 130 gasilcev iz več občin. Vzrok požara še ni znan, na terenu so danes kriminalisti, ki preiskujejo vse okoliščine njegovega nastanka. Po zadnjih informacijah poškodovanih ni bilo.
Požar v industrijski coni je izbruhnil včeraj nekaj pred 14. uro, ognjeni zublji pa so hitro zajeli več objektov, ki se držijo skupaj. Goreli so gumeni in drugi reprodukcijski materiali. Koliko podjetij je utrpelo škodo, še ni znano oziroma še preverjajo, je povedal Ažbe. Požar je sicer povzročil hudo razdejanje, zato je nastala velika premoženjska škoda. Kakšna, še ocenjujejo.
Po neuradnih informacijah naj bi najprej zagorelo v skladišču pnevmatik podjetja Alpetour Bandag, ki se ukvarja z obnavljanjem pnevmatik. Podjetje je del družbe Lango plus, njen direktor Aleš Langerholc pa je za Gorenjski glas povedal, da je treba počakati še nekaj dni, da izvedo, zakaj je sploh zagorelo.
Ob 10. uri so preklicali tudi opozorilo glede nevarnosti zaradi dima, tako da lahko zdaj prebivalci brez skrbi odprejo okna svojih stanovanj in se prosto gibljejo, je povedal poveljnik Civilne zaščite Škofja Loka Nikolaj Kržišnik. Kot je dejal, je mobilna enota ekološkega laboratorija ELME včeraj končala svoje delo, bo pa danes opravila še en ogled. Kakšnih posebnosti pri vzetih vzorcih sicer niso zaznali, razen onesnaženosti vode s požarno vodo, ni pa bilo prekoračenih vrednosti delcev, je že sinoči povedal regijski poveljnik Civilne zaščite Klemen Šmid.
Stanje na vodotokih bodo zdaj spremljali člani Ribiške družine Škofja Loka, ki bodo o morebitnih spremembah takoj obvestili pristojne službe, je pojasnil Kržišnik. Kakovost zraka pa spremljajo s pomočjo lokalnih merilnih naprav in do zdaj niso ugotovili posebnosti, je še dodal.