Za nakup poštnih prostorov
Gorjanski svetniki so po skrajšanem postopku sprejeli prvi rebalans letošnjega proračuna.
Primož Tomše Zorč: »Občina kupuje objekt z namenom, da v njem ostane pogodbena pošta, zato ne razmišljamo o drugih možnostih uporabe prostorov.«
Zgornje Gorje – V prvem rebalansu so s prerazporeditvijo zagotovili sredstva v višini 150 tisoč evrov za nakup poslovnih prostorov Pošte Slovenije, obnovo vodovoda Krnica–Grabče v višini 80 tisoč evrov in dodatnih 5.500 evrov za zaključek investicije Odvajanje in čiščenje odpadne vode v porečju zgornje Save. Celotni prihodki in odhodki so ostali nespremenjeni, proračun je uravnotežen.
Kot je na seji pojasnila Barbara Whitfield z občinske uprave, je zaradi uveljavljanja predkupne pravice treba dopolniti načrt ravnanja s stvarnim premoženjem. Pošta Slovenije je Občini Gorje kot solastniku 22. decembra poslala ponudbo o možnosti uveljavljanja predkupne pravice, ki jo morajo uporabiti v tridesetih dneh. Cena nepremičnine, ki vključuje poslovne prostore pošte in parkirišča ob stavbi na vaškem trgu, je 145 tisoč evrov brez davka na promet nepremičnin, ki ga plača kupec. »Poslovni prostori so v celoti oddani v najem nosilcu pogodbene pošte, ob prodaji pa se vse pravice in obveznosti iz naslova najemne pogodbe prenesejo na novega lastnika,« je pojasnila.
Svetnika Mateja Poklukarja in Matjaža Slivnika je zanimalo, ali se občina zavezuje, da bodo pogoji za najemnika ostali enaki. Poleg tega je Slivnik vprašal, kakšni so načrti, če najemnik najemno pogodbo prekliče. »Občina kupuje objekt z namenom, da v njem ostane pogodbena pošta, zato ne razmišljamo o drugih možnostih uporabe prostorov. Pogojev za najemnika ne bomo spreminjali, zato tudi ne pričakujemo, da bi jo prekinil,« je pojasnil direktor občinske uprave Primož Tomše Zorč.
Opozorila na kršitve poslovnika
Še pred razpravo je v poročilu s seje odbora za gospodarstvo, varstvo okolja in gospodarske javne službe svetnica Tadeja Kvas Majer opozorila na kršitve pravil poslovnika, saj naj bi bila seja odbora sklicana nepravočasno in na nepravilen način. »V prihodnje ne bom več prisostvovala takšnim sejam oziroma bom glasovala proti, saj smo svetniki dolžni spoštovati zakonodajo, kar velja tudi za občinsko upravo, župana in podžupanjo,« je poudarila. Direktor je na to dodal, da so gradivo dan pred sejo prejeli le zunanji člani, medtem ko so ga svetniki pravočasno. Prav tako je bila seja odbora po njegovih navedbah sklicana v skladu z vsemi pravili poslovnika.