Nika Prevc / Foto: Gorazd Kavčič

Nika Prevc in Nika Križnar prepričljivo zmagali v paru na Japonskem

Tokio – Slovenki Nika Prevc in Nika Križnar sta na superekipni tekmi parov za svetovni pokal smučarskih skakalk v Zau na Japonskem prepričljivo zmagali. Po treh serijah sta s 722,2 točke ugnali Kanado, tretje so bile Avstrijke (709,7). Slovenke so s tem prevzele tudi vodstvo v pokalu narodov.

"Super tekma je za nama. Zelo sem vesela, da nama je uspelo. Že nestrpno se veselim jutrišnje tekme," je bila zadovoljna Nika Križnar.

"Kljub temu, da danes moji skoki niso bili čisto pravi, sva še vseeno z Niko prikazali premočne skoke za vse in sva bili na koncu zelo zadovoljni," je za smučarsko zvezo povedala Nika Prevc.

"Še en uspešen dan je za nami v Zau z novo zmago na superekipni tekmi. Naveza Nika in Nika je danes delovala odlično in z lahkoto pokorila konkurenco. Jutri gremo še na zadnjo tekmo in upajmo, da se lahko še enkrat dokažemo kot ekipa v zelo dobri luči," pa je dejal pomočnik trenerja Anže Lavtižar.

Po prvi seriji sta imeli Slovenki 4,3 točke prednosti pred Avstrijkama in 9,4 pred Kanadčankama in tretjem mestu. Japonki sta imeli že 14,1 točke zaostanka na četrtem mestu.

Po drugi seriji se je prednost iz dobrih dveh metrov, če bi točke preračunali v daljavo, zelo povečala. Slovenki sta imeli 14,1 točko naskoka pred Kanadčankami, 20,7 pred Avstrijkama in pred Japonkama že 33,5.

Po predzadnjem skoku Slovenk, ki ga je opravila Križnar, se je prednost pred drugo in tretjo ekipo nekoliko znižala, na 11,2 in 22 točk. Prevc je s 97 metri potrdila slavje.

Abigail Strate in Alexandria Loutitt sta zaostali 12,5 točke, Jacqueline Seifriedsberger in Eva Pinkelnig pa 25,2.

Lovro Kos in Anže Lanišek (753,3 točke) sta 13. januarja zanesljivo slavila zmago na prvi superekipni tekmi parov skakalcev v poljski Wisli. To je bila prva superekipna tekma parov v sezoni ter komaj tretja v zgodovini tega športa. Vse so generalka za naslednje zimske olimpijske igre 2026, kjer se klasična ekipna tekma poslavlja s sporeda.

V nedeljo bo v Zau še posamična tekma skakalk na veliki skakalnici, naslednji konec tedna pa bo tekmovanje potekalo na Ljubnem.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / ponedeljek, 30. avgust 2010 / 07:00

V javnosti se je prvič predstavila enota Pest

Bohinjska Bela - Vojaški policisti so v sredo na vadišču Mačkovec pri Bohinjski Beli v okviru taktične vaje z bojnim streljanjem Pest 2010 prikazali svojo usposobljenost. »V vaji...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.