Tretji grbinasti poligon iz žlindre
Na Bledu so odprli trajnostni grbinasti poligon iz žlindre, ki je tretji tovrstni v Sloveniji.
Namesto drobljenca, torej naravnega kamna, je bilo pri gradnji grbinastega poligona na Bledu uporabljeno približno tisoč ton žlindre.
Bled – Sodelovanje med Olimpijskim komitejem Slovenije – Združenjem športnih zvez in Skupino SIJ je obrodilo še en grbinasti poligon iz žlindre, ki je stranski proizvod jeklarske industrije in jo pri gradnji poligona uporabljajo za izdelavo grbin in zavojev. V Sloveniji obstajajo le trije takšni poligoni, poleg Kranja in Koroške Bele ga imajo po novem tudi na Bledu. Peterica partnerjev, OKS, Občina Bled, Skupina SIJ, njena družba SIJ Acroni in podjetje Planapark, je tako prispevala k zmanjšanju porabe naravnih virov tudi na področju športne infrastrukture in poligonu dodala trajnostno noto. »Namesto drobljenca, torej naravnega kamna, je bilo pri gradnji uporabljeno približno tisoč ton žlindre,« je povedala vodja korporativnega komuniciranja pri Skupini SIJ Sara Wagner.
Kolesarski poligon je nastal v sklopu projekta Moj kraj, moj projekt, za katerega je Občina Bled namenila 50 tisoč evrov. Na petkovi slovesnosti ob odprtju je blejski župan Anton Mežan dejal, da se je s tem uresničila dolgoletna želja domačinov, zlasti najmlajših. Pozval jih je, da spoštujejo novo pridobitev, njeno okolico in da poligon uporabljajo varno. »Bled ima svetlo prihodnost v kolesarstvu, konec naslednjega leta bomo odprli koledarsko povezavo med Bledom in Bohinjem. To pomeni, da bo pri nas vedno več kolesarjev, zato bomo še več pozornosti namenili kolesarskemu turizmu,« je dejal župan. Ob tem so se na Bledu razveselili tudi otroškega igrišča in šestih kolesarskih postajališč, ki so plod projekta Medgeneracijski živžav – Ureditev rekreativnih površin za medgeneracijsko druženje.
V petek sta zbrane pozdravila še podpredsednik OKS ZŠZ Miran Kos in Janez Bajda, direktor podjetja Planapark, ki je poligon zgradilo.