S hotelom želijo podaljšati sezono
Med projekti prenove in gradnje novih turističnih nastanitev, ki jim je ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport odobrilo sofinanciranje, je tudi Kneipp Naturhotel v Termah Snovik.
Snovik – Kot smo že poročali, je ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport odobrilo sredstva za 58 investicij v turistične nastanitve. Termam Snovik, ki so za finančno podporo kandidirale s projektom Kneipp Naturhotel v vrednosti 13 milijonov evrov, je dodelilo 1,8 milijona. »Zagotovo smo zadovoljni, da smo bili uspešni na razpisu, naš projekt so zelo dobro ocenili, kar je potrditev, da smo ga kvalitetno pripravili. Odobrena sredstva sicer predstavljajo le okoli 17 odstotkov celotne investicije. Kriteriji so pač takšni, da investitorji v osrednjem in zahodnem delu Slovenije lahko dobijo maksimalno okoli dvajset odstotkov sredstev,« je razložil prokurist največjega turističnega ponudnika v občini Kamnik Ivan Hribar.
S hotelom želijo podaljšati sezono, nadaljevati trajnostno naravnano usmeritev in filozofijo Sebastiana Kneippa ter razvijati segment kongresnega turizma, organizacije srečanj in drugih dogodkov. »Primarni razlog je seveda, da želimo podaljšati sezono na 365 dni, hkrati pa želimo še izboljšati svojo ponudbo, želimo nadgraditi produkte in storitve in tako gostom ponuditi višji standard. Predvideno je na primer, da gostje iz hotela lahko pridejo do velnesa v kopalnem plašču,« je ponazoril Hribar. Ob sedanjem bazenskem kompleksu načrtujejo gradnjo prizidka z novimi kapacitetami za velnes, v katerem so med drugim predvidene tudi dodatne vodne površine. V hotelu naj bi bilo 120 ležišč, tri dvorane, restavracija, recepcija za hotelske in apartmajske goste … Idejne rešitve so družbenikom, lokalni skupnosti, občini in drugim predstavili konec lanskega leta.
»Zdaj imamo na papirju izkristalizirano idejo, s katero smo bili uspešni tudi v postopku spremembe prostorskega načrta, kar pomeni, da hotel lahko umestimo v prostor,« je dejal Hribar.
Investicije v turistično infrastrukturo, ki bodo deležne sofinanciranja, morajo biti končane do sredine leta 2026. Kot nam je še povedal Hribar, v naslednjih korakih nameravajo pospešiti aktivnosti za pridobitev pravnomočnega gradbenega dovoljenja, hkrati pa iščejo odgovore na nekatera še odprta vprašanja, povezana z gradnjo. »Skupaj z družbeniki želimo najti rešitve, s katerimi bomo investicijo kvalitetno pripeljali do konca, bistveno pa je, da bomo z njo dosegli ustrezne učinke. Vemo, kakšne so cene gradnje, vemo, da se dvigujejo tudi obresti, na drugi strani pa je izziv kadrovska situacija. Z občino se moramo pogovoriti o komunalnem prispevku in možnostih ureditve ceste do naših term.«