Zmaga znova Zupančiču
V Mojstrani in okolici je bil minulo soboto Triglav trail run by I feel Slovenia, med približno 460 tekači na različnih dolžinah tras je bilo na startu tudi zelo veliko tujcev. Že tretje leto zapored pa je na najdaljši, 78-kilometrski trasi slavil Marjan Zupančič.
Mojstrana – Na najdaljši trasi Triglav trail runa je tudi letos – kot že dvakrat doslej – slavil ultramaratonec Marjan Zupančič. Za 78 kilometrov s 4400 višinskimi metri je potreboval 11 ur, 29 minut in 49 sekund. »Proga je vsako leto malo drugačna, zato svoje čase treh let težko primerjam. Letos je bilo tudi vroče in tudi toliko planincev na planinskih poteh še nisem srečal. Nekateri so tudi navijali. Je pa lepa proga, teren mi je všeč, saj se na polovici spustimo skoraj do Bohinjskega jezera, kar mi je domače, saj živim v bližnji Bohinjski Bistrici.« Če ponazorimo: povprečen planinec bi za takšno traso potreboval od tri do štiri dni. Na najdaljši razdalji Triglav trail runa je šla tudi v ženski konkurenci zmaga Slovenki – Tini Šatej s časom 12;17:34.
Vroče, trasa pa izvrstna
Na 44-kilometrskem Triglav lakes run z 2600 višinskimi metri sta slavila tujca, med ženskami Španka Sara Peres Sancho, le za sekundo počasnejša je bila Špela Bokal. Med moškimi je zmagal Avstrijec Wendelin Mörtendorfer s časom 4;29:44, kar je bil nov rekord te proge. »Bilo je sicer vroče, trasa pa izvrstna; tehnično zahtevna, na nekaterih delih izpostavljena in strma,« je povedal Mörtendorfer. Tik pod stopničkami je bil Jezerjan Anže Šenk, ki kljub drugim obveznostim dokazuje, da je še vedno v odlični tekaški formi. Najboljša Slovenka med ženskami je bila Špela Bokal na drugem mestu s časom 6;03:53.
Na startu veliko deklet
Tekači so lahko izbrali tudi 26-kilometrski tek v dolino Vrata ali še krajši, 12-kilometrski tek Slovenskega planinskega muzeja. »Za naš muzej in celo Mojstrano je to odlična promocija, saj prireditev privabi k nam veliko tujih in domačih obiskovalcev. Vsi, ki tečejo na našem teku, dobijo vstopnico za obisk muzeja,« je povedala Eva Schmitt, sodelavka Slovenskega planinskega muzeja.
Na letošnji prireditvi, sploh na daljših trasah, je bilo tudi veliko deklet, kot je v imenu organizatorja povedal Matej Mejovšek. »Samo na 44-kilometrskem Triglav lakes race je bila kar tretjina deklet.« Kot pa je še poudaril, je Triglav tek butični in trajnostni dogodek. »Naše vodilo je, da spoštujemo okolje, naravne danosti in poskušamo naravo ohranjati takšno, kot nas je pričakala.«