Marsikaj bo drugače
Škofja Loka – Župan Tine Radinja je o razmerah po ujmi v Škofji Loki povedal, da bo marsikaj v občini sedaj potekalo drugače, kot je bilo načrtovano. Poškodovanih je bilo več kot 350 objektov, vseh poškodovanih kilometrov cest še niso prešteli. Vodja intervencije in poveljnik Gasilske zveze Škofja Loka Tomaž Ažbe je pojasnil, da so tokratne poplave presegle tiste iz leta 1990. Gasilci so imeli že več kot 650 intervencij zaradi poplav in prometnih nesreč. Reševali so s helikopterjem, s čolnom so v Binklju reševali človeka, ki je na drevesu čakal pomoč.
Kot je povedal župan Tine Radinja, je že znano, da je ujma poškodovala več kot pet kilometrov infrastrukture, poškodovanih pa je bilo tudi 21 mostov.
»Najprej bo treba poskrbeti za varnost in prevoznost cest, nato se bomo začeli ukvarjati z dolgotrajnimi rešitvami,« je poudaril župan Radinja in pojasnil, da bo marsikaj v občini potekalo drugače, kot je bilo pred ujmo načrtovano.
Na najbolj prizadetih območjih, predvsem v dolini Hrastnice, Bodoveljski grapi in Sopotnici, intervencije še vedno potekajo, prav tako si pristojni ogledujejo, kakšno razdejanje je ostalo po občini.
Podžupan Robert Strah je povedal, da je samo na infrastrukturi za več deset milijonov evrov škode, pri tem pričakujejo tudi čimprejšnjo pomoč države.
»Do tega trenutka ni podatka, da bi bil kdorkoli poškodovan. To je svetel vidik vsega, kar nas je doletelo,« je povedal poveljnik Civilne zaščite občine Škofja Loka Nikolaj Kržišnik. »Smo pa še vedno v polnem zagonu, le da se aktivnosti menjajo,« je še dodal Kržišnik in pojasnil, da so evakuirali tri družine, nekaj pa jih je našlo zavetišče pri sorodnikih in prijateljih.
Oskrba s pitno vodo s strani Komunale Škofja Loka je od torka zagotovljena za celotno omrežje, prekuhavanje vode pa ni več potrebno.