Škodo prijavite na daljavo
Po močnih neurjih, ki so prizadela tudi Gorenjsko, zavarovalnice pozivajo k prijavi škode na daljavo.
Običajni tridnevni rok za prijavo škode v primeru tovrstnih ekstremnih pojavov ne velja.
Ljubljana, Kranj – Huda neurja z močnim vetrom, ki so po Sloveniji divjala pred nedavnim, so po nekaterih podatkih prizadela 190 izmed skupno 212 slovenskih občin. Ne le na javni infrastrukturi, tudi na številnih stanovanjskih objektih in avtomobilih je nastalo precej škode, zato imajo zavarovalnice v tem času polne roke dela.
Nekaj nasvetov, kako ravnati pri prijavi škode, so podali tudi pri Zavarovalnici Triglav, ki ima v segmentu premoženjskih zavarovanj več kot 46-odstotni tržni delež in je največja zavarovalno-finančna skupina pri nas. Zavarovance spodbujajo, da nastalo škodo prijavijo na daljavo. To lahko storijo na spletni strani ali v digitalni poslovalnici i.Triglav, na voljo pa jim je tudi brezplačna dežurna telefonska številka 080 555 555, za pomoč pri oddaji škodnega zahtevka pa se lahko obrnejo tudi na svojega zastopnika ali obiščejo predstavništvo oz. območno enoto zavarovalnice v bližini.
Stranke, ki bodo škodo prijavile na daljavo, bodo agenti poklicali v nekaj dneh in se z njimi dogovorili o nadaljnjem poteku reševanja škodnih zahtevkov.
Mobilne cenilne enote
Kot pojasnjujejo na Triglavu, so po zadnjih neurjih vsi njihovi razpoložljivi cenilci na terenu. Ponekod so aktivirali tudi mobilne cenilne enote. Te so v Ljubljani, Krškem in Novi Gorici, do predvidoma 8. avgusta bo ena tudi v Radovljici. Predvidoma pet dni med 21. in 31. avgustom pa bo delovala tudi v Kranju. Ob tem pa v zavarovalnici poudarjajo, da morajo stranke, preden se oglasijo v mobilni cenilni enoti, škodo prijaviti (po telefonu ali spletu), nato zavarovalnica stopi v stik z njimi in se dogovorijo za termin ogleda oz. cenitve v enoti.
Najprej poskrbite za lastno varnost
Ob pogostih ekstremnih vremenskih razmerah, ki smo jim priča v zadnjem času, sicer pri Triglavu svetujejo zavarovancem, da najprej poskrbijo za lastno varnost. Če je varno in mogoče, naj nato posnamejo nekaj fotografij, ki čim natančneje prikazujejo stanje. Če je le mogoče, naj poškodovane predmete tudi shranijo, dokler se s predstavnikom zavarovalnice ne dogovorijo o nadaljnjem poteku reševanja zahtevka. »Pri oddaji prijave naj poškodovane stvari čim natančneje navedejo, priložijo morebitne fotografije ter pripišejo tudi telefonsko številko in številko transakcijskega računa, kamor lahko zavarovalnica nakaže zavarovalnino,« so še zapisali, pri tem pa dodajajo, da običajni tridnevni rok za prijavo škode v primeru tovrstnih dogodkov ne velja in da bodo upoštevali tudi kasnejše prijave.
V zadnjih desetih letih je bila največja skupna ocenjena vrednost množičnih škodnih dogodkov v letih 2014, 2017, 2020 in 2022. Povprečna letna ocenjena vrednost škod iz naslova množičnih naravnih škodnih dogodkov v Skupini Triglav pa je znašala skoraj 23 milijonov evrov.