Nove cene parkiranja v Bohinju
Na parkiriščih, od koder je organiziran brezplačni avtobusni prevoz, velja enotna cena parkiranja pet evrov na dan. V bližini Bohinjskega jezera je v visoki sezoni, ki je po novem opredeljena od junija do konca septembra, za uro parkiranja treba plačati tri evre.
V Bohinju sicer načrtujejo, da bodo do leta 2030 iz neposredne okolice Bohinjskega jezera preselili 600 parkirnih mest. Ob jezeru bodo spodbujali predvsem kratkotrajno parkiranje.
Bohinjska Bistrica – Pretekli konec tedna so v Bohinju začele veljati nove cene parkiranja in uporabe gozdne ceste na planino Blato. Za parkirišča P+R Danica in Kobla v Bohinjski Bistrici ter Senožeta v Srednji vasi so cene nekoliko zvišali in poenotili; od 1. junija do 30. septembra bo za celodnevno parkiranje na vseh treh parkiriščih, od koder po Bohinju vozijo brezplačni turistični avtobusi, treba plačati pet evrov, kar je nekoliko več kot lani.
Za parkirišča ob Bohinjskem jezeru se visoka sezona po novem začne 1. junija in traja do konca septembra, to je en mesec prej in en mesec kasneje kot doslej. V tem času velja višina parkirnine tako kot v visoki sezoni lani, to je tri evre na uro, uporaba gozdne ceste Stara Fužina–Voje–Vogar–Blato pa po novem stane 20 evrov na dan. Parkiranje za avtodome so na parkirišču Senožeta z letošnjo sezono omejili na največ 12 ur.
Po Bohinju bo tudi to poletje vzpostavljenih devet brezplačnih avtobusnih linij: dve sta obiskovalcem že na voljo od preteklega konca tedna, večina drugih začne obratovati zadnji konec tedna v juniju. Vozni redi so na voljo na spletni strani Turizma Bohinj ter na prikazovalnikih na avtobusnih in železniških postajah, v pripravi pa je tudi aplikacija, ki bo prikazovala vse avtobusne linije s prevozi v realnem času. Delovati naj bi začela z julijem.
V Bohinju sicer načrtujejo, da bodo do leta 2030 iz neposredne okolice Bohinjskega jezera preselili šeststo parkirnih mest. Ob jezeru bodo spodbujali predvsem kratkotrajno parkiranje, za daljši čas pa še naprej na lokacijah, ki so od jezera bolj oddaljene. S takšnimi ukrepi želijo zmanjšati negativne vplive prometa na okolje in življenje prebivalcev, ki jim prometni zamaški predvsem na vrhuncu poletne sezone zelo otežujejo življenje.