Označili so kolesarske poti
Gorenjsko kolesarsko omrežje je od letošnje pomladi v celoti označeno tudi na terenu, kar je spodbudno tako za razvoj turizma kot krepitev trajnostne mobilnosti.
Na trasah želijo spodbujati postavitev kolesarskih števcev, počivališč, polnilnic za električna kolesa in vsega drugega, kar sodi v urejeno kolesarsko omrežje.
Kranj – V Svetovalnem organu gorenjske regije za razvoj kolesarstva (SORK), ki ga sestavljajo predstavniki Regionalne razvojne agencije Gorenjske – BSC Kranj, Razvojne agencije Zgornje Gorenjske in Razvojne agencije Sora ter predstavniki gorenjskih občin in kolesarji, so poskrbeli, da je Gorenjsko kolesarsko omrežje v celoti označeno tudi na terenu.
Gre za skrbno izdelan preplet 640 kilometrov državnih in lokalnih kolesarskih povezav na Gorenjskem in v šestih sosednjih občinah. Pri določitvi so upoštevali mednarodne kriterije prometne varnosti, atraktivnost pokrajine in dosegljivosti gostinskih in servisnih storitev, trase pa je potrdilo vseh 24 vključenih občin ter Direkcija RS za infrastrukturo. Omrežje je označeno z namenom usmerjanja kolesarjev, tako domačinov kot tudi turistov.
Projekt je zasnovala skupina SORK, idejni vodji sta bila Andrej Zalokar iz društva Rekreatur in nekdanji direktor Razvojne agencije Zgornje Gorenjske Stevo Ščavničar. »Namen je, da na terenu označeno kolesarsko omrežje ustrezno promoviramo in predstavimo njegove potenciale tako za turizem kot za spodbujanje trajnostne mobilnosti,« pravi Nina Kobal iz Razvojne agencije Zgornje Gorenjske in dodaja, da na trasah poleg kolesarjem prijaznih ponudnikov želijo spodbujati postavitev kolesarskih števcev, počivališč, polnilnic za električna kolesa in vsega drugega, kar sodi v urejeno kolesarsko omrežje.
S tem projektom je Gorenjska edina regija v državi, ki je enotno označila tako državno kot tudi lokalno kolesarsko omrežje. V SORK-u si prizadevajo tudi, da bi z rdečimi usmerjevalnimi tablami označili tudi druge lokalne kolesarske povezave na Gorenjskem.