Po novem letu spet vpis novorojenčkov

Škofjeloški zdravstveni dom je tridesetega novembra zaznamoval sedemdeset let delovanja. V leto, ki je pred nami, zrejo z optimizmom, saj odpirajo nove ambulante in zaposlujejo novo delovno silo.

Škofja Loka – »Zdravstveni dom Škofja Loka je moderna zgradba s sodobno urejenimi ordinacijami, otroško in materinsko posvetovalnico, protituberkuloznim dispanzerjem, zobnim ambulatorijem, diagnostično postajo, oddelkom za fizioterapijo, raznimi laboratoriji itd.,« je o odprtju pred sedemdesetimi leti pisal Slovenski poročevalec, ki ga je v knjigi, ki je nastala ob petdesetletnici loškega zdravstvenega doma, povzel njen avtor Tone Košir, doktor medicine. Ob odprtju, ki je bilo na zadnji novembrski dan leta 1952, je bilo v Zdravstvenem domu Škofja Loka deset zaposlenih, od tega dva zdravnika.

V sedemdesetih letih je število prebivalcev na Škofjeloškem močno naraslo, predvsem v zadnjem času se je začela pojavljati huda kadrovska stiska, vendar direktor Aleksander Stepanovič v prihodnost zre z zdravim optimizmom: »Zdravstveni dom Škofja Loka svojo 70-letnico praznuje z dvema novima ambulantama družinske medicine. Prvo smo odprli v začetku decembra, drugo bomo januarja, skupaj jih bomo imeli deset. Obe zdravnici bosta prevzemali tudi starejše mladostnike in tako priskočili na pomoč trenutno najbolj obremenjenim – pediatrinjam. Tudi tu imamo dobro novico. Z novim letom bomo zaposlili novo pediatrinjo in dobili dodatno pomoč pogodbenih pediatrov. Po daljšem času bomo lahko ponovno vpisali tudi nekaj novorojenčkov.«

Danes sicer za javno zdravje 21.000 Ločank in Ločanov skrbi 157 zdravstvenikov vseh profilov. Kot rečeno so z decembrom odprli novo ambulanto družinske medicine, ki jo vodi zdravnica Jovanka Jovič. K vpisu so še posebej vabljeni mladostniki, stari nad 17 let. Deluje ob torkih dopoldne, ob četrtkih popoldne in vsak drugi petek.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / nedelja, 23. junij 2019 / 10:09

Šest desetletij Čebelarskega muzeja

Obletnico so obeležili z dvema razstavama o zgodovini muzeja in Medenim dnem v starem mestnem jedru Radovljice.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 15. februar 2016 / 15:05

Gorenjec navdušil Zlatka Zahovića

Žan Celar, šestnajstletni nogometaš iz Voklega, je del članske ekipe NK Maribor, kjer pravijo, da v zgodovini nogometne šole med napadalci še niso imeli takšnega talenta. »Tudi v prihodnje bom skušal...

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. februar 2016 / 15:03

Vse več zanimanja za namakanje zemljišč

Na Gorenjskem je zaradi pogostih suš vse več potreb po namakanju kmetijskih zemljišč. Država s finančnimi podporami spodbuja kmete k povezovanju in k skupni gradnji namakalnih sistemov.

Gorenjska / ponedeljek, 15. februar 2016 / 14:45

Manj denarja razvitejšim občinam

Ministrstvo za finance je v januarju objavilo količnik razvitosti slovenskih občin, po katerem se določa stopnja sofinanciranja države. Gorenjske občine med najbolj razvitimi v državi.

Kultura / ponedeljek, 15. februar 2016 / 14:45

Nagrajenci med Zvitorepci

V Galeriji Prešernovih nagrajencev so odprli razstavo stripov Zvitorepca in njegovih junakov avtorja Mikija Mustra in razstavo portretov aktualnih Prešernovih nagrajencev fotografa Toneta Stojka.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. februar 2016 / 14:44

Na Brnik se vrača poljski prevoznik

Z marcem poljski prevoznik LOT vzpostavlja letalsko povezavo med Ljubljano in Varšavo. Prestolnici bo povezoval s šestimi leti na teden, letno pa naj bi prepeljal približno trideset tisoč potnikov.