Prihodnje poletje konec kloriranja

Na vodnem zajetju Peričnik se začenja projekt vgradnje UV-dezinfektorja, ki bo nadomestil potrebo po kloriranju. Pričakujejo, da bo vodo tudi manjkrat treba prekuhavati.

Pogodbena vrednost znaša skoraj milijon evrov, investicija pa bo financirana iz občinskega proračuna.

Jesenice – Čeprav so se na Jesenicah še pred leti lahko pohvalili, da pijejo eno najboljših vod v državi, pa morajo zadnja leta občani pitno vodo pogosto prekuhavati. Poleg tega so vodo iz zajetja Peričnik predlani začeli klorirati, kar je naletelo na veliko negodovanja občanov. Občina Jesenice je tako že pred časom začela iskati rešitve za vodno zajetje Peričnik in naročila analize in strokovna mnenja, na osnovi katerih bodo zdaj na vodno zajetje vgradili UV-dezinfektor. Pogodbo za milijon evrov vredno investicijo je jeseniški župan Blaž Račič prejšnji teden podpisal s Klavdijo Babnik, direktorico podjetja HIP PLUS, ki je bilo izbrano za izvajalca del.

Ob tem je Račič poudaril, da je oskrba z vodo najvišja prioriteta občinske uprave. Investicija se po nekaj težavah – prvi javni razpis za izbiro izvajalca je bil namreč zaradi neustrezne ponudbe neuspešen – tako lahko začne. Dela morajo biti zaključena najkasneje do konca julija prihodnje leto.

Kot je povedal župan, bo vgradnja UV-dezinfektorja odpravila stalno dezinfekcijo sistema s hipokloritom, obenem pa tudi delno odpravila ukrep prekuhavanja ob manjših prekoračitvah motnosti vodnega vira.

Tudi obnova odseka vodovoda

Poleg vgradnje UV-dezinfektorja bodo obnovili tudi odsek vodovoda med glavnim jaškom za vgradnjo UV-dezinfektorja in jaškom za vzdrževanje tlaka.

Občina Jesenice je za odpravo dezinfekcije s hipokloritom že lani naročila projektno dokumentacijo, letos pa je pridobila tudi služnosti lastnikov na trasi cevovoda.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 24. junij 2020 / 23:47

Med naravo in kozmosom

V galeriji Muzeja Železniki ta čas razstavlja tržiški slikar Vinko Hlebš.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Čar renesančnih oblačil

Nekaj časa je že minilo, odkar je bila v škofjeloški Kašči razstava Oblačilna kultura 16. stoletja.

Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Zbrali so se na dobrodelnem teku

V športnem parku za Osnovno šolo Škofja Loka - Mesto so se prejšnji petek zbrali številni loški športni navdušenci, ki so se udeležili prvega dobrodelnega teka.

Škofja Loka / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Jubilej loških lokostrelcev

Loški lokostrelci so v zadnjih dvajsetih letih domov prinesli številne pokale in kolajne, ponosni pa so tudi, da so smetišče na Kamnitniku spremenili v enega najlepših strelišč v Sloveniji.

Škofja Loka / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Gora hotela obdržati letalo

Sanacijo kraja letalske nesreče na gori San Pietro na Korziki so pomagali izvajati tudi pripadniki GRS Škofja Loka. Njihov vodja Zvonko Korenjak pravi, da jih je spremljalo tako nemogoče vreme, kot bi...

Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Gostili so angleške učence

Osnovna šola Škofja Loka Mesto je predstavila svojo mednarodno dejavnost. V tem šolskem letu sodeluje v štirih mednarodnih projektih, ki jih je s sodelavci predstavil ravnatelj Marko Primožič.