V torek potrdili 1643 okužb s koronavirusom
Ljubljana – V torek so ob 1013 PCR-testih in 9111 hitrih antigenskih testih potrdili 1643 okužb z novim koronavirusom. Po podatkih ministrstva za zdravje je v bolnišnicah zaradi covida-19 na navadnih oddelkih hospitaliziranih 70 bolnikov in 10 na oddelkih intenzivne nege. Umrli so trije bolniki s potrjeno koronavirusno okužbo.
Zaradi covida-19 je na navadnih oddelkih hospitaliziranih enajst bolnikov manj kot dan prej, na oddelkih intenzivne terapije sta bila dva bolnika manj kot dan prej.
Skupno je hospitaliziranih 230 oseb s potrjeno okužbo, torej zaradi in s covidom-19. Na intenzivnih oddelkih jih je s potrjeno okužbo skupno 24.
V primerjavi s ponedeljkom so v torek potrdili 97 okužb več, v primerjavi s prejšnjim torkom pa 508 več. Po oceni Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) je v Sloveniji trenutno 12.378 aktivnih primerov okužbe, kar je 492 manj kot dan prej.
Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov po podatkih NIJZ trenutno znaša 758 in je za 74 nižje kot dan prej. Število potrjenih primerov v zadnjih 14 dneh na 100.000 prebivalcev se je v primerjavi z ponedeljkom zmanjšalo za 23 in znaša 585.
Po podatkih NIJZ je z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 cepljenih 1.265.232 ljudi, z vsemi odmerki pa 1.221.321.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

