Tanja odgovarja

»Hvala za vijolice«

Redno spremljam vašo rubriko. Rada bi vprašala za ljubezen. Sem v zvezi z vezanim moškim (in še štirje otroci so tukaj). Sama otrok sicer nimam, toda moja biološka ura se je že začela oglašati. V zvezi sva že nekaj časa, sedaj pa se sprašujem, ali ima sploh še smisel vztrajati. Obljub z njegove strani je veliko, toda jaz sem se naveličala čakati, da se bo nekaj zgodilo. Povejte mi, prosim, kaj sploh lahko pričakujem – ali pa morda čisto nič in moram morda nadaljevati svojo pot. Hvala.

V tej zvezi žal za vas ne vidim prihodnosti. Saj sami veste, da smo ženske tiste, ki odločamo o vsem. Štiri vogale podpiramo. In ta moški bi se za dejanja odločil, ko bi ga njegova partnerica in mati njegovih otrok zapustila. Česar pa mislim in seveda vidim, da ne bo storila, saj bo za otroke naredila vse, četudi bi to pomenilo, da bo živela v praznem odnosu oziroma partnerski zvezi. Poskusite zvezo počasi zaključiti, saj v njej ni prihodnosti za vas. To vidite tudi sami, saj se drugače o tem ne bi začeli že sami spraševati. Nikoli ne gre prehitevati, vse se zgodi ob točno določenem času in nič prej. Vse bo na pravem mestu. V vaši prihodnosti vidim otroka, toda novi partner pride šele s prihodnjim letom, najverjetneje spomladi. V vmesnem času vas bo trenutni partner še večkrat poiskal, toda ostati boste morali trdni. Zavedajte se, da ste v tej zvezi vi na čisti izgubi. Raje se posvečajte sebi in svoji samozavesti, da boste v prihodnji zvezi vi tisti, ki boste postavljali pravila. Ni težava v tem, verjeti ali ne, ali zaupati, ampak koliko se imate radi sami. Vsi drugi lahko počakajo. Vem, ni enostavno, ampak vaja dela mojstra. Saj veste, potrpežljivost je božja mast. Res ubogi tisti, ki se z njo mažemo. Želim vam vse dobro.

»Fakulteta«

Pozdravljeni, prosim, pomagajte mi. Stara sem sedemnajst let in končujem gimnazijo. Zelo se želim vpisati na fakulteto, na katero se bo vpisal tudi moj fant, vendar se bojim, da mi ne bi uspelo narediti sprejemnih izpitov oziroma ne bom zbrala dovolj točk na maturi. Kaj naj naredim?

Oprosti mojim odkritim besedam. Ta fakulteta ni zate. Ne glede na to, kam se bo tvoj fant vpisal, moraš pomisliti nase in na svojo prihodnost, ki mora teči vzporedno z njegovo. Nikar se ne vpisuj nekam, kjer si želiš biti samo zato, da boš z drugo osebo. Samo da ustrežeš in s tem seveda pozabiš nase. Življenje ti pripravlja veliko lepih priložnosti in nikar mu ne otežuje dela samo zato, da se boš prilagodila nekomu drugemu. Kot sem že dejala: ta fakulteta ti ni pisana na kožo, zato poišči sebi ustrezno fakulteto. Vidim te v umetnosti oziroma v kreiranju. Tudi če ne boš upoštevala nasveta, se ti bo čez čas zgodilo ravno to in potem se ti bo vse obrnilo na glavo. Ampak vsaka stvar se zgodi ob svojem času, ne glede na to, kaj naredimo. Srečno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 11. junij 2014 / 14:29

Predstavitev »urbanih biserov«

V Sokolskem domu so v četrtek odprli razstavo fotografij partnerskih mest, ki so vključena v združenje Douzelage.

Objavljeno na isti dan


Humor / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Od zadaj

Organizatorji zimskih olimpijskih iger v Sočiju iščejo prevajalca iz slovenskega v ruski jezik, saj jih zelo zanima, o čem piše pesnik Simon Gregorčič v pesmi Soči.

Nasveti / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

Kronika / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Kradla baker

Bohinj – Blejski policisti so v noči na torek prijeli 26- in 30-letnega Celjana, ki sta s turističnega objekta v Ukancu ukradla 65 kvadratnih metrov bakrenih plošč, vrednih vsaj dva tisoč evrov. Na...

Komenda / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Vrtec Murenčki bo samostojen

Zavod Osnovna šola Komenda Moste, ki je doslej združeval 47 oddelkov šole in vrtca, se bo razdružil v dva pravno samostojna zavoda.

Gorenjska / petek, 24. januar 2014 / 12:00

Zima vendarle poskrbela za prvi sneg

Kranj - Napovedi vremenoslovcev so se uresničile, saj je danes zima poskrbela za prvo belo odejo tudi v nižinah. Na Gorenjskem jo merimo v nekaj centimetrih, nekoliko več snega je zapadlo...