Lampičeva tretja

Kranj – Na prvi preizkušnji letošnjega Tour de Skija je Anamarija Lampič na sprintu v drsalnem koraku v Lenzerheideju zasedla izvrstno tretje mesto. »Mislim, da moram biti zadovoljna in ponosna. Stopničke so stopničke, to najbolj šteje. Tega mi nihče ne more vzeti,« je povedala Lampičeva.

V peti četrtfinalni skupini bi morala teči Eva Urevc, ki je v kvalifikacijah imela 16. čas, a je na startu izločilnih bojev ni bilo, saj njeno počutje ni bilo najboljše.

Med najboljšo trideseterico se ni uspelo prebiti Aniti Klemenčič na 65. mestu in Anji Mandeljc na 71. mestu. V moški konkurenci je bil najhitrejši Johannes Hosflot Klabo, Miha Šimenc je na 73. mestu za prvo trideseterico zaostal več kot šest sekund, Miha Ličef pa je zasedel 100. mesto.

Tudi na drugi tekmi je Lampičeva prikazala novo odlično predstavo in prvič v sezoni končala med najboljšo dvajseterico na razdalji. Uvrstila se je na 19. mesto.

Anja Mandeljc je tekmo končala na 74. mestu, Anita Klemenčič pa na 78. mestu.

Smučarske tekačice in tekači bodo znova tekmovali danes, ko bo v Oberstdorfu na sporedu preizkušnja na razdalji v prostem koraku s skupinskim startom. Jutri je na sporedu še sprint v klasični tehniki, nato pa se se tekačice in tekači selijo v Val di Fiemme.

Kamnik / sreda, 5. julij 2017 / 11:59

V spomin kamniškima mojstroma

V Kamniku so odkrili spominsko ploščo mojstroma Ivanu Klemenu in Maksu Bergantu.

Gospodarstvo / sreda, 22. julij 2015 / 13:11

Okrepiti sodelovanje turističnih kmetij

Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je v ponedeljek na obisku v Sloveniji gostil deželnega glavarja avstrijske Koroške dr. Petra Kaiserja. Kot primer dobrega čezmejnega sodelova...

Kronika / sreda, 22. julij 2015 / 12:17

Prehitri, nepravilno prehitevali ...

Zadnji konec tedna je na Gorenjskem v okviru nacionalne akcije poostren nadzor motoristov potekal med Bledom in Kranjem. Rekorder je vozil s 172 km/h.

Kranj / sreda, 22. julij 2015 / 12:13

V Bruslju predstavili projekte

Prejšnji teden sta predstavnika kranjske občine na konferenci v Bruslju predstavila več investicijskih projektov, ki so bili sofinancirani iz evropskih sredstev.

Železniki / sreda, 22. julij 2015 / 11:47

Razdvojenost narodu ne koristi

V soboto je bila v Dolenji vasi slovesnost ob 72-letnici streljanja talcev in ustanovitve Prešernove brigade.

Medvode / sreda, 22. julij 2015 / 11:45

Na olimpijadi tudi zbiljske gasilke

Slovenska gasilska mladinska reprezentanca pod vodstvom poveljnika Gasilske zveze Slovenije Francija Petka ta teden sodeluje na XX. mladinski gasilski olimpijadi v mestu Opole na Poljskem.